Jakou podlahu zvolit do obývacího pokoje?

Domov je místem, kde můžeme být sami sebou. Doma trávíme čas se svými blízkými, sami se sebou či s přáteli. Místem setkávání je zejména obývací pokoj a jeho atmosféra je rozhodující pro pocity lidí, kteří v něm tráví důležitou část svého života. Velikost místnosti, uspořádání nábytku i doplňků hraje velkou roli a vše doslova stojí i padá s tou správnou podlahou.

apartment-185778_640

Která je ta správná

Především vybíráme podlahu, která podtrhne styl místnosti. Materiálů je mnoho a každý je svým způsobem osobitý. Při zvažování je dobré dát si na čas, rozhodnutí nás totiž bude doma provázet na každém kroku.

Dřevo

Klasikou je dřevěná podlaha. Vytváří domácí pohodu už jen sama o sobě, pocit tepla a materiál nás spojuje s přírodou. Menší místnost opticky zvětší parketový vzor, ve větším prostoru oceníme vzhled selských prken. Dřevo se dobře udržuje, v případě poškození či renovace nastupuje přebroušení podlahy. Náročnější si mohou vybrat třeba i exotický bambus. Dřevěná podlaha nezklame, ať je přírodní, napuštěná přírodním olejem či ve vysokém lesku.

Korek

Velmi blízko k dřevěné podlaze bude mít podlaha z kůry korkového dubu. Tento nádherný materiál může být přírodní či lakovaný. Dostane se v podobě vrstvených lamel pro plovoucí podlahu či v rolích. Skvěle se udržuje a poskytuje vynikající tepelný komfort.  Nevýhodou může být barevná nestálost tam, kde je vystaven slunečnímu světlu.

Laminát

Nepřeberné množství dezénů, cenová dostupnost a snadnost uklízení zajišťuje plovoucím laminátovým podlahám stálou popularitu.

Vinyl

Moderní verze podlahy, která poskytuje téměř nekonečné množství vzorů. Zapadne do klasického i designového interiéru. Mimořádně vhodná je tato krytina pro podlahové vytápění.

Dlažba

Vybereme-li dlažbu do obýváku, počítáme s tím, že je věčná. Mimořádná odolnost keramických dlaždic se může dokonce skrývat za vzhled dřeva. Pokud nám nevadí studenější odchov či máme podlahové vytápění, pak zejména do moderních minimalistických interiérů to bude ta správná volba.

Tak kterou?

Podlaha, kterou si zvolíme do obývacího pokoje, významně dotváří podobu našeho domova. Vybereme-li správně, budeme se doma cítit příjemně. Prostě – jako doma.

Napsat komentář