Kvalitní žrádlo pro psy a kočky

Čtyřnozí miláčci dělají lidem společnost odnepaměti. Těší nás, starají se o naši dobrou náladu, milují nás. Proto chceme, aby se s námi měli co nejlépe. Na naší péči jsou životně závislí a jejich kondice rozhoduje i o naší spokojenosti.  Záleží tedy na tom, co jim dáme do misek.

cat-and-dog-775116_640

Co obsahuje

Kvalitní krmivo má optimální poměr bílkovin, uhlohydrátů, tuků, vlákniny, aminokyselin, minerálních látek a vitamínů. Kočky potřebují více živočišných bílkovin oproti uhlohydrátům a krmení s větším obsahem vody, naopak psům svědčí vyšší podíl uhlohydrátů a vlákniny. Dnešní doba vyžaduje rychlá řešení, saháme tedy nejčastěji po granulích, konzervách a kapsičkách. Jejich výrobci deklarují na obalech složení i poměry živin a označují, pro jakou rasu, velikost či životní stadium zvířete je žrádlo určeno.

Jak vybrat

Nejsnadněji vybíráme podle označení na obalu, neboť koťátko potřebuje pro svůj zdárný vývoj jiné složení potravy než zasloužilý psí matador, trávící svůj život už v jistém poklidu. Nejlepší službu pak svému chlupatému kamarádovi uděláme, poradíme-li se o výběru žrádla s veterinářem či zkušeným chovatelem.

Mlsný jazýček

Stane se, že kočička či pejsek nabízenou potravu odmítá. Máme tedy možnost vyzkoušet jinou značku krmiva. Protože i finanční hledisko je nezanedbatelné, v případě granulí není třeba kupovat celé balení, mnohé obchody nabízejí i granule na váhu. Je ale dobré vybrat frekventovanější obchod, abychom se vyhnuli skutečnosti, že balení je otevřené příliš dlouho.

Vaření

Příprava vařeného žrádla vyžaduje více času a jistou dávku vědomostí. Takto připravené krmení musí totiž našim mazlíčkům nejen chutnat, ale i obsahovat vše, co jim prospívá. Pokud zvažujeme tuto možnost, na specializovaných webech je možné najít psí a kočičí kuchařky s osvědčenými recepty.