Tipy na výstavy: Chcete si vyzkoušet středověký recept?

Dostaly jste chuť vyrazit na nějakou zajímavou výstavu a netušíte kam? Přinášíme vám několik tipů. Nebojte se, nepoženeme vás nikam, kde se probírají nějaká náročná témata. Naopak. Vybrali jsme tipy, které jsou nám ženám blízké.

cutlery-937806_1280 

Vraťte se s večerníčkem do dětství 

Určitě si vzpomínáte na sladké chvíle dětství, kdy po obrazovce televizoru běžel chlapeček večerníček s čepicí složenou z novin, a vy jste se těšily na další pohádku. Tušíte ale, že večerníček letos slaví 50 let? Přesvědčit se o tom můžete až do 13. září v pražské Valdštejnské jízdárně. Ideální způsob jak strávit odpoledne s kamarádkou štěbetáním o vzpomínkách na dětství. Svoje i její ratolesti můžete vzít s sebou, pobaví se i ony.

Vyzkoušejte historickou sladkost

Rády si s kamarádkami zamlsáte dobrý dortík s kávičkou? Pokud ano, pak byste určitě neměly chybět na sladké výstavě Historické cukrárny na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Dozvíte se leccos o historii cukrářského řemesla a možná vás to inspiruje připravit si nějaký tradiční sladký recept podle našich předků i doma. Pozor, čas je jenom do konce srpna.

Nasajte atmosféru venkovské chalupy

Postesknete si občas na téma jak naše babičky a prababičky dělaly to či ono? Milujete atmosféru pravé venkovské chalupy a nedáte dopustit na různé babské rady, pokud jde o vaření a domácnost? Potom jste tou správnou osobou, která by měla navštívit výstavu Venkov v pražském Národopisném muzeu v Kinského zahradě. Můžete vzít s sebou babičku a udělat si s ní hezký retro den. Objevíte tu každodenní život na venkově ve 2. polovině 19. a první polovině 20. století. Leccos z toho možná pamatuje i vaše babí…

Ochutnejte jídlo z 15. století 

V letošním roce jsme si připomněli 600 let od upálení mistra Jana Husa. Nechceme vás ale tahat na výstavu plnou nudných dějepisných dat, ze které byste nejspíš utekly. Zkuste si připomenout tuhle velkou osobnost českých dějin trochu netradičně, a sice výstavou Mistr Jan Hus a gastronomie 15. století v pražském Muzeu gastronomie. Objevte kouzlo kuchyně pozdního středověku u nás a zkuste si doma připravit jídlo, na které si pochutnával i sám Jan Hus.

Napsat komentář