Vydražte si nemovitost za výhodnou cenu

Spousta lidí zná dražby pouze z filmů. Domnívají se, že jde o zábavu bohatých lidí, k níž obyčejní nemají přístup. Tohle přesvědčení je ovšem mylné a je nejvyšší čas ho změnit. Vydražit dům si může úplně každý, a to klidně z pohodlí svého obývacího pokoje. Žijeme v době elektronické, kdy se dá spousta věcí zařídit přes internet – a dražba je jednou z nich.

Do dražby jdou obvykle nemovitosti, na něž byla uvalena exekuce, protože jejich majitel neměl dostatečný finanční obnos na zaplacení svých závazků. Pro vás to ale neznamená nic špatného. Naopak jde o způsob, jak levně získat velmi pěkné bydlení. Mezi nemovitosti v dražbě se často řadí nejen hezké rodinné domy, ale i byty, komerční a rekreační objekty nebo volné pozemky. Na své si tedy přijde každý. Ten, co hledá bydlení, chatu nebo prostě jen libovolnou nemovitost jako investiční prostředek.

Elektronická dražba je jednoduchá

Uvažujete, že byste se zapojili do dražby nemovitostí? Pak máte dvě možnosti. Buď se vydáte přímo do dražební místnosti Exekutorského úřadu Ostrava, nebo se prostě posadíte k počítači a zúčastníte se elektronické aukce. Abyste to mohli udělat, je potřeba se zaregistrovat, připojit se ke konkrétní dražbě a prokázat svou totožnost. To budete muset udělat osobně, vyplněný formulář je totiž třeba předložit na CzechPOINTu na České poště. Tam vám dokumenty převedou do elektronické podoby (třeba na CD) a vy je pak nahrajete do dražebního portálu. Na závěr je potřeba jen zaplatit dražební jistinu.

Účastí nic neriskujete

Samotná elektronická dražba trvá zhruba dvě hodiny či tak dlouho, dokud se objevují nové nabídky. Pokud se vám nemovitost nepodaří vydražit, jistina je vám vrácena, účast v dražbě je bezplatná. V opačném případě vám bude stanovena lhůta doplacení ceny (zpravidla dva měsíce), a jakmile celou částku zaplatíte, nemovitost je vaše.

Máte i vy chuť pustit se do dražby nemovitostí v exekuci? Určitě to zkuste. Mnoho lidí o této možnosti neví, přitom jde opravdu o skvělý způsob, jak získat levné pěkné bydlení.