Výstava originálních plakátů Alfonse Muchy

Výstava originálních plakátů Alfonse Muchy

 

Ivan Lendl, slavný český tenista propůjčil svou sbírku originálních plakátů Alfonse Muchy pražskému Obecnímu domu.
Jde o naprosto unikátní expozici. Přesný počet plakátů, jež secesní velikán Alfons Mucha za život vytvořil, není znám, Ivanu Lendlovi se jich podařilo shromáždit 122. Jeho sbírka nemá na světě obdoby.
Výstava Alfonse Muchy
Celá bude k vidění poprvé v historii v Praze.
Unikátní je také to, že expozice spojuje dvě osobnosti, které proslavily naši zemi na všech kontinentech, byť každá v jiné době a jiném oboru.

Pražská expozice je členěna do sekcí, jež chronologicky mapují Muchovu plakátovou tvorbu od roku 1894 do roku 1935. Vystaveny budou rovněž jedinečné fotografie, kresby a pastely ze sbírek Národní galerie a Uměleckoprůmyslového muzea v Praze.

U příležitosti unikátní výstavy Ivan Lendl: Alfons Mucha můžete zakoupit upomínkové předměty

 

Od 20. dubna můžete pohodlně zakoupit ojedinělou kolekci upomínkových předmětů prostřednictvím e-shopu na webových stránkách výstavy. Originální nabídka zahrnuje špičkové reprodukce plakátů v nejvyšší možné kvalitě, hedvábné šátky a šály, exkluzivní vázanou publikaci a plakáty tištěné na plátno.

Veškeré tiskové parametry pro reprodukce byly nastavovány v přímém kontaktu s původními plakáty. Jsou tak blízko originálům jako žádné jiné v posledním století. Šátky a šály jsou vyráběny ručně ze stoprocentního přírodního hedvábí a jejich kolekce byla vytvořena výlučně pro tuto výstavu.

Samotná výstava Alfonse Muchy je otevřena každý den od 10 do 19 hodin, a to až do konce července. Unikátní expozice malíře, jenž se sám výrazně podílel na výzdobě Obecního domu, představuje dosud nejkomplexnější přehled jeho tvorby, zahrnující autorovo české, francouzské i americké období.

Napsat komentář