Využijte období pandemie ke zkrášlení vašeho domova

Současná situace není lehká. Všude samé zmínky o koronaviru. Někteří z nás musí být doma s dětmi, spousta lidí nemůže chodit do zaměstnání a díky omezenému pohybu osob většinu času trávíme doma. Jak se zaměstnat, aby se nám myšlenky na tuto hrozivou nemoc vyhýbaly obloukem? Vyhrňte si rukávy a zkrášlete si svůj příbytek!

S příchodem jarního sluníčka se nejprve vrhněte na generální jarní úklid. Umyjte okna, aby sluníčko mohlo prostoupit do všech koutů vašeho domu. Vytřiďte nepotřebné časopisy, knihy a udělejte si i pořádek kolem techniky. Není třeba mít doma nabíječky a kabely k přístrojům, které již pár let nevlastníte.

Ukliďte i ve skříních, těsné jeansy, do kterých už hubnete pět let, nekompromisně vyhoďte. Vyperte a uložte zimní oblečení, prohlédněte všechny boty a ty, které již nejsou v nejlepším stavu buď darujte nebo zahoďte. Nedávejte věci na vyhození do krabic, ale do pytlů. Krabice svádí k tomu, že je umístíte do garáže s tím, že je potom někdy odvezete…

Až bude váš dům zářit čistotou, projděte se jím a kritickým okem prozkoumejte, co by se u vás doma dalo vylepšit. Pokud si netroufáte sami na novou výmalbu, nebo podlahu, zkuste vymyslet řešení, která při malém úsilí vytvoří velký efekt. Pakliže vaše schodiště volá po novém nátěru, nebo z něj odpadávají na hranách dlaždičky, či vás jeho barva prostě jen nudí, máme pro vás řešení. Nášlapy na schody vaše schodiště nejen barevně inovují, ale zakryjí i případné drobné nedostatky. Navíc jako bonus šetří naše chodidla a jsou velmi příjemné. Doby, kdy nášlapy na schody bývaly jen v tmavě šedé barvě jsou již dávno pryč.

Součástí našich domů jsou také terasy, lodžie a balkóny. I tam je třeba uklidit, na to nezapomínejte. Po zimě jsou zaprášené, navíc se tam během chladných měsíců nahromadily, které jsme dali „zatím na balkon“. Pryč s nimi! Pečlivě omyjte okna, francouzské dveře, zábradlí, setřete. Dříve než na balkón či terasu donesete venkovní posezení, zkontrolujte dlažbu. Pokud podlahová krytina na vašem balkónu volá po zásahu zedníka a pokladače a vy si na novou dlažbu sami netroufáte, existuje skvělé šalamounské řešení, které vám v peněžence neudělá vítr, a přitom vypadá naprosto skvěle. Umělý travní koberec je určen k venkovnímu použití. Vašemu balkonu dodá nový barevný kabát, jeho údržba je velmi snadná a jako bonus si budete připadat blíže k přírodě.