Vyzdobte domácnost moderními záclonami

11

Jak vybrat nové záclony do bytu či domu? Změníte-li záclony a závěsy, promění se zároveň atmosféra celého prostoru. Jsou doplňkem, který podtrhne styl bydlení. Jaké záclony pořídit do ložnice, obýváku a dětského pokoje? Máte na výběr z mnoha typů, barev, vzorů a bordur. Zvolíte lehoučký voál, pavučinu, prší nebo provázky? Ať přijdete s jakýmkoliv řešením, každá místnost v domě bude vypadat okamžitě jinak. Změna záclon je velmi zásadní krok, nepodceňujte jejich nákup.

Voály, pavučinky a prší

Pryč se suchopárnými bílými záclonami! Působí studeně a stroze. Oživte svůj prostor barvami jemných poloprůsvitných voálů, jež spolehlivě nahradí i vaše staré těžké závěsy. Lehké voály s pohádkovými obrázky si oblíbí také děti. Pokojíček bude vyhlížet veselejším dojmem, když do něj umístíte pestrobarevné záclony. Zasvítí-li do nich slunce, místnost se rovněž vybarví.

Obývací pokoj prokoukne pod „pavučinkami“ z 50% polyesteru a 50% nylonu, které se vyznačují na rozdíl od klasických záclon většími strukturovanými očky připomínajícími pavučinu. Stylové jsou však i jinak strukturované záclony ze 100% polyesteru, například „prší“ evokující kapky deště a sněhové vločky decentně rozprostřené po celé délce.

Provázkové záclony

Šmrnc vašemu bydlení dodají jednoznačně i provázkové záclony sestávající z dlouhé řady šňůrek. Ty jsou vskutku originální a péče o ně je jednodušší než se zdá. Doporučuje se provázky zauzlovat, aby se při praní nezamotaly, a vložit je do pracího sáčku vhodného pro tyto účely. Provázková záclona je stylovým řešením nejen do oken, ale i pro oddělení dvou prostorů. Poslouží jako zástěna ve sdíleném dětském pokoji a vkusně zaplní prázdný prostor ve dveřních rámech, například ve vchodu do kuchyně.

Tento typ záclon pomáhá taktéž odpuzovat hmyz, je tedy nanejvýš praktické umístit je i do balkonových dveří, nebo do vchodu na verandu, které necháváte přes léto otevřené. Provázky najdete v mnoha barvách a provedeních, často i v kombinaci s korálky, ty jsou ale otřepané. Stejně luxusní vzhled mají málo využívané záclony z provázků prošívaných stříbrnou nití. Jsou netradiční, nenáročné na údržbu a snadno se s nimi manipuluje. Ale všeho s mírou! Nemusíte je mít všude, v menším množství více vyniknou.