Dětské herny v Čechách

play-184783_1280

Venku jsou teploty, které již dosahují i minusových hodnot, a každý proto zkracuje čas strávený venku na minimum. Dávno už tedy skončila doba hraní a běhání po venku. Každý rodič by byl určitě nejraději, kdyby si jeho dítě hrálo co nejvíce venku, ale občas to bohužel prostě není možné. Pro tyto případy v současné době vzniká velké množství vnitřních hracích center pro děti.

Vnitřní dětská hřiště

Nepředstavujte si pod hracím centrem ale malý dětský koutek, který najdete v každém druhém obchodním centru. Kryté dětské herny dosahují velikosti i několika tisíc metrů čtverečných. Nevznikají však na zelené louce, ale na místech opuštěných hal, či obchodních domů. Kromě samotných hracích ploch najdete uvnitř i různě zaměřené restaurace a i tradiční hlídací koutky. U dětských heren jsou proto často přidružená i mateřská centra, kde tráví čas jak děti, tak i maminky. Dítě tak nesedí pouze doma před televizí, ale začínáte ho socializovat již od útlého věku. Provoz všech těchto center je dotován převážně z jejich vstupného, případně z restaurací.

Boom v Čechách

V poslední době se dětská centra masově rozšířila i v Čechách. Pokud je venku nepříznivé počasí, jsou tyto hřiště pod střechou vhodnou alternativou pro děti i rodiče. V dnešní době bývají rodiče často zaneprázdněni, mají moc práce, ale i peněz. Ve větších městech jsou proto herní centra výbornou variantou pro odložení dětí v jejich volném čase. Oproti zbylé Evropě je však provozování vnitřních dětských hřišť v Čechách mnohem přísnější. Všechny herní prvky musí být schváleny a označeny evropskými certifikáty, což bývá u levnějšího zboží z Asie problém. Všechny atrakce musí být pro děti bezpečné a také nehořlavé. Herny u nás musí projít řadou zkoušek a procesů schvalování. V současné době si tak můžete vybrat z různých dětských hřišť po celé republice, a to i pomocí mobilní aplikace.