Zájezd Nordkapp a Lofoty – nejkrásnější místa Severního Norska

Někteří lidé si nedokážou představit dovolenou bez slunečních paprsků a moře, ale jiní se přiklánějí k rekreaci ve Skandinávii. V poslední době se s těmito zájezdy roztrhl pytel. Ptáte se proč? Pozorovat divy přírody a půlnoční slunce, to je k nezaplacení. Norsko je jako stvořené pro toulky nádhernou krajinou hor, lesů, vodopádů a útesů. Úžasným tipem na výlet je Nordkapp, severní mys ležící na pobřeží Barentsova moře.

Nordkapp – senzační dovolená ve Skandinávii

Severní mys je místem, kde se protínají vody Severního moře, Atlantského oceánu, Barentsova moře a Severního ledového oceánu. Nutno podotknout, že je tato lokalita vzdálená asi 2000 kilometrů od severního pólu. Dechberoucí oblast je od roku 1553 pojmenována podle kapitánovi Richardu Chancellorovi. Mimo překrásné perly přírody se potěšíte návštěvou muzea. Když přeje počasí, zpozorujete unikátní půlnoční slunce či polární záři. Věřte, že se tomuto zážitku nic nevyrovná.

Lofoty – to nejlepší z Norska

Pokud marně přemýšlíte, kde jsou Lofoty, napovíme. Toto norské pobřeží tvoří na 80 ostrovů, které vbíhají z pevniny do Atlantského oceánu. Najdete je přibližně 100 – 300 kilometrů od severního polárního kruhu. Zájezd do Norska, to je seznámení se s nevšedním tepem přírody. Pokud se chcete ocitnout na kouzelném konci světa, máte jedinečnou příležitost.

Západ slunce tak trochu jinak

Snad nikdo nemůže pochybovat o tom, že je pozorování západu slunce romantickou záležitosti. Proč si ho nedopřát na maximum? Veškeré dění se odehrává nad Atlantským oceánem v Norsku. Nejlepší podmínky jsou od 14. května do 30. července. Laponsko a božské souostroví Norska vás přenese do světa pohádky. Oslovte ViaMarpi, odborníky na dovolenou Norsko. Očekávejte pohodlné cestování a komfortní ubytování. Nejdříve letecky, pak mikrobusem. Tento zájezd je jako stvořený pro menší skupiny do 7 osob.