Zbavte se brýlí jednou provždy!

Operace očí
Operace očí vám navrátí ostrý a jasný zrak

Obtěžují vás brýle a čočky? Moderní metody operací očí jsou již na takové úrovni, že dovedou korigovat téměř každou oční vadu. Ani vyšší věk nemusí být překážkou v získání perfektního zraku – jednou provždy.

Moderní operace očí jsou bezbolestné

Možná jste před lety od známých slyšeli, že podstoupili operaci očí a po mnoho dní je trápily řezavé bolesti, zrak se jim dlouho upravoval, a ačkoliv výsledek stál za to, šlo o velmi nepříjemný zážitek. To už dnes rozhodně neplatí! Lékařská věda jde v tomto oboru kupředu mílovými kroky. Operační zákroky se provádí ambulantně a většinou trvají všehovšudy 15 minut, hojení bývá prakticky bezbolestné a většina pacientů se může již na druhý den bez obav posadit za počítač. Stejně tak jsou dávno pryč doby, kdy byly ceny za zákrok pro běžného člověka nedosažitelné. U vážnějších neduhů zákrok dokonce hradí pojišťovna – příkladem je operace šedého zákalu.

Co vše operace očí napraví?

Pokud jste již o operaci očí uvažovali dříve, nebo vás motivovaly uvedené informace o její dostupnosti a bezrizikovosti, určitě vás zajímá, jakých vad zraku vás zručný chirurg může zbavit. Jsou to:

– krátkozrakost, nejčastější vada zraku, způsobená větší délkou oka, kvůli níž dochází k jiné lomivosti rohovky a čočky,

– dalekozrakost, při níž je oko naopak příliš krátké a světelné paprsky se sbíhají až za sítnicí,

– astigmatismus, tedy špatné zakřivení rohovky (často bývá kombinovaný s jinými vadami),

– vetchozrakost, ke které dochází v důsledku stárnutí organismu, kdy čočka ztrácí elasticitu,

– a šedý zákal, při němž dochází ke zhoršujícímu se poškození (zakalení) čočky, takže pacient vidí, jako by se díval přes špinavé sklo.

logo-1
Operace očí, řešení pro pohodlný život bez brýlí, foto: Oční klinika OFTEX

Vhodná metoda se najde pro každého

Refrakční operace očí dělíme na povrchové laserové výkony a nitrooční zákroky. U laserových operací oka lze rozlišovat dva hlavní postupy. Při prvním z nich se laserem oddělí vrchní vrstva rohovky, odklopí se, a chirurg poté provede potřebné úpravy vaší vlastní rohovky – u krátkozrakosti například stačí laserem odpařit přebytečné vrstvy rohovky, která tak získá potřebnou dioptrickou hodnotu.

Nitrooční operace

Druhým postupem je vytvoření tenké vrstvy rohovky, která je pak vytažena malinkým vstupem. Nitrooční operace očí představují druhou skupinu výkonů. Pro mladší jedince, kteří netrpí vetchozrakostí, je určena fakická nitrooční čočka. Zjednodušeně se jedná o kontaktní čočku umístěnou dovnitř do oka. A pokud se chcete zbavit brýlí opravdu navždy, tak je vhodná metoda výměna vaší vlastní čočky, ta bude již navždy zastávat funkci té vaší. Stoprocentně. Víceohniskové čočky vás jednou provždy zbaví brýlí, i když jste dosud špatně viděli jak do blízka, tak do dálky.