Zcela bezbolestné kojení není jen chiméra


Kojení patří mezi ten druh činností, jež jsou sice přirozené, avšak nemusí být za všech okolností zrovna nejpříjemnější.

Hlavně novopečené maminky mají někdy problém svá dítka zdárně nakrmit a v mnoha případech je potřeba přejít i na odsávání mléka. Důvodem bývá až příliš velký diskomfort a nepříjemné pocity.

Není to problém pouze prvorodiček

Většina matek dokáže své dítě nakojit, aniž by přitom pociťovaly jakoukoliv bolest. Naopak, jedná se o proces, kdy se matka společně s dítětem ještě více sbližují. Dítko nejen tímto způsobem získává potřebné živiny, ale zároveň je klidnější, když slyší tlukot srdce své matky, což je zvuk, na který bylo zvyklé už v děloze.

Problémy nastávají v případech, kdy má žena příliš přecitlivělé bradavky. Mnoho dětí se navíc často krmí vyloženě nevybíravě, což může být velmi bolestivé, zvláště, když jim začínají růst první zoubky. V takových případech často mají ženy co dělat, aby bolest vydržely.

Nejedná se přitom o problematiku, která by doprovázela pouze prvorodičky. S bolestí při kojení se setkávají i zkušenější dámy, které porodily jedno a více dětí. Ty pak již často automaticky přecházejí na krmení z lahve. Vždy je však dobré před tímto řešením zkusit i jiné možnosti. Bolesti bradavek během kojení se dají efektivně snížit, případně zcela eliminovat.

Žádné klasické léky

Standardními léčivy toho však docílit nejde. Obsahují totiž látky, jež negativním způsobem ovlivní mléko a tím pádem se dostanou do těla dítěte. Naštěstí existují i alternativy, které jsou obdobně efektivní, avšak pro dítě zcela bezpečné.

Řeč je o náplastech multi mam, které jsou stoprocentně funkční a zabírají během několika minut. Stačí jen nalepit náplast na příslušné místo a chvíli počkat.

Úlevu způsobuje primárně gel, jenž je součástí tohoto typu náplastí a který obsahuje celou řadu léčivých složek. Ty jsou přírodního původu a nijak neovlivňují mléko a tím ani samotné dítě.