Rozdíl mezi herním a kancelářským notebookem


Sháníte nový notebook, ale nemůžete se rozhodnout, zda si pořídit herní, kancelářský nebo dokonce repasovaný notebook? Pojďme si vysvětlit rozdíly a výhody daných notebooků, které vám mohou pomoci usnadnit výběr.

Kancelářský notebook

Jak už vyplývá z názvu, kancelářský notebook je nejvhodnější na práci do kanceláře. K tomu, abyste mohli naplno používat programy jako Word, Excel nebo Outlook rozhodně nepotřebujete nijak nabušený počítač.

Pokud notebook chcete využívat jen čistě pro práci, postačí vám lehký, tichý kancelářský notebook.

Jak vybrat notebook do kanceláře 

Dobrý notebook do kanceláře by měl mít 15,6″ displej, numerickou klávesnici a dlouhou výdrž. Přeci jen budete pracovat zhruba 8 hodin a nechcete, aby se vám notebook za dvě hodiny vypnul a žádal si dobití. 

Klávesnice

Pro práci v kanceláři určitě využijete klávesnici s numerickým blokem. Jestliže pracujete dlouho do noci, určitě oceníte i podsvícení klávesnice. Vhodná je také tzv. Chiclet klávesnice, která má vylepšený tvar kláves, a tak nebude docházet k překlepům.

Touchpad

Inteligentní touchpady podporují gesta stejně jako tomu je u dotykových zařízení. Usnadní vám tak zoomování nebo scrollování.
 
Baterie

Pokud potřebujete notebook s delší vydrží, volte ultrabook. Plná mobilita vám totiž zajistí 9 hodin a více, aniž byste museli hledat nejbližší zásuvku.

Herní notebook

Nebaví vás to, že jste závislí pouze na svém počítači, ale rádi byste si koupili herní notebook? Počítejte s tím, že notebooky na hraní jsou sice dražší oproti kancelářským notebookům, ale za to se odvděčí skvělým výkonem.

Jak vybrat notebook na hraní v roce 2022?

Pokud chcete opravdu kvalitní herní notebook, ovlivnit ho může řada faktorů.

Grafická karta 

Pokud chcete notebook s nejlepší grafickou kartou, najdete je v řadě NVIDIA RTX.

Procesor 

Co se týká procesoru, jednoznačně vybírejte Intel COre i7 nebo nějakou novinku z řady Kaby Lake.

Operační paměť a diskové úložiště

Co se týká paměti, postačí vám 16 GB RAM s SSD kapacitou 256 GB, ale spíše volte 512 GB.

Monitor

Matný nebo lesklý displej? Lesklé displeje nabízí sice sytější barvy, ale nic nezkazí pocit z vašeho hraní jako odraz na monitoru. Proto raději sahejte po matném a antireflexním monitoru.

Hlavní rozdíl mezi herním a kancelářským notebookem

Repasovaný notebook

Pokud si chcete pořídit herní nebo kancelářský notebook, ale máte nedostatek financí, nemusíte zoufat. Pořídit si můžete repasovaný notebook. Nemusíte se bát, že by šlo o staré notebooky, které vám do dvou let odejdou, naopak!

Repasované notebooky se totiž chlubí vysokou životností, jelikož jde o opravdu kvalitní přístroje z těch nejvyšších řad. Během repasu notebook prošel opravdu detailní kontrolou, která umožňuje zařazení přístroje do provozu. 

Nemusíte se ani bát o to, že byste přišli o záruku. Ta v případě repasovaných notebooků činí 12 měsíců. Velký výběr těchto notebooků najdete na stránkách tradičního prodejce repasované výpočetní techniky – Eurotech.cz.