Zlato neztrácí svou investiční hodnotu – zhodnoťte své finance


Už jsou dávno pryč doby, kdy byly nejbezpečnější formou investice nemovitosti. Jejich hodnota je totiž vzhledem ke stoupajícím cenám hypoték nejistá. Máte-li úspory, které byste chtěli co nejlépe zhodnotit, vsaďte na investování do zlata. Toto řešení je vhodné jak pro domácnosti, tak pro investory. Jedině nákupem zlatých cihel neztratíte hodnotu vložených peněz.

Investiční zlato je sázkou na jistotu

Řeč je o zlatu nejvyšší ryzosti, což činí 24 karátů, které je k dostání ve formě mincí a slitků. Ovšem žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Pro investiční účely nejsou vhodné ani pamětní zlaté mince, neboť jsou navýšeny o přidanou sběratelskou hodnotu. Z toho důvodu je nejvhodnější nakoupit investiční zlato v podobě cihliček, jež na trh dodávají švýcarské rafinerie Argor Heraeus a P. A. M. P. Jak je patrné, nejedná se o žádné obchody na burze ani o „spoření“ do zlata. Bezpečnou investicí je pouze fyzické vlastnictví zlata, které máte uschované v trezoru.

Proč se vyplatí investovat do zlata?

Oproti alternativním investicím, jako jsou diamanty, obrazy či starožitnosti, má zlato výraznou konkurenční výhodu. Při nákupu zlatých slitků neplatíte DPH. Zlato dále neztrácí hodnotu ani vlivem ekonomického vývoje či nestability měny. Rovněž je prakticky nezničitelné, neboť ho nepoškodí požár nebo povodeň.

Jak nakupovat?

Nejjednodušším způsobem, jak si pořídit zlaté cihly, pruty, slitky či mince, je navštívit specializovaný internetový obchod. Na webových stránkách, www.zlate-mince.cz, naleznete společnost, která se prodejem zlata zabývá více než 17 let, mají denně aktualizovanou nabídku týkající se výkupní i prodejní ceny zlatých slitků. Můžete si být jisti původem a ryzostí tohoto drahého kovu, stejně tak diskrétní a pojištěnou zásilkou, jež vám dorazí až k vám domů.