Není předsíň jako předsíň – každá si žádá jiný nábytek do předsíně


Možná si ani neuvědomujeme, jak rozličnými jsou předsíně v našich bytech. Liší se tvarem, velikostí, propojeností s ostatním obytným prostorem, dostupností přirozeného osvětlení i možnostmi pro umístění předsíňového nábytku. Nábytek do předsíně proto není pro každý interiér stejný.

Každá předsíň je jiná

Někdo žije v bytě či v domě se zcela minimalistickou předsíní, kde se ani nevyzujete a musíte to dělat přede dveřmi. Další ji mají obrovskou pomalu jako jiní celý byt, avšak na každé zdi je tolik dveří, že je prakticky nevyužitelnou. Pokud z ní tedy neplánujete udělat malá náměstí. Anebo s problémem všudypřítomných dveří nebojujete a v předsíni snadno vytvoříte obří šatnu, nebo dokonce místo pro home office. To vše rozhoduje o tom, jaký nábytek do předsíně si máme možnost zvolit.

Předsíně jsou však dnes často i součástí velkého obytného prostoru

V tomto případě je zapotřebí opět uvažovat jinak. Nábytek v předsíni musíme doladit se zbytkem obytného interiéru. Vzájemně by nám měly ladit barvy, dekory, lesk či mat povrchu, samozřejmě celkový styl nábytku. A vhodné je začít už od podlahy. Zejména menším interiérům svědčí podlahu ujednotit, čímž se prostor opticky spojí i zvětší.

Tradiční nábytek do předsíně zůstává již po mnoho let stejným

Žádná revoluce, pokud jde o typ nábytku, se v předsíních již mnoho let nekonala. Nesmí v ní chybět věšák na oblečení, botník či botníky, optimálně je zde též lavička na sezení a zrcadlo. Všechny tyto kousky mohou být též implementovány v jednom nábytkovém kousku – v předsíňové stěně. Šťastní majitelé větších předsíní mají příležitost do prostoru přidat též předsíňovou skříň a komody. I tyto kousky mohou být implementovány do jednoho kusu nábytku. Příkladem je velká předsíňová stěna Mášenka II ze sortimentu e-shopu Atan.cz.