3 pilíře pro dokonalou hřívu

Vlasy tvoří nedílnou součást naší osobnosti. Jsou ozdobou i vizitkou, vypovídají o nás víc, než mnohdy vůbec tušíme. Odráží naše zdraví i psychickou pohodu, podílí se na našem sebevědomí i sebedůvěře. Aby se staly naší nejkrásnější vizitkou, musíme pro to však něco udělat. Zdravá a hustá hříva totiž není jenom darem přírody.

Střih

Správný střih je základ. Nepodléhejte módním trendům a nesnažte se být za každou cenu „in“. Mnohem důležitější je, aby vám účes slušel, dotvářel vaši osobnost a vy jste se v něm cítila dobře. V neposlední řadě musí také korespondovat s vaším životním stylem. Pokud milujete sport a pohyb obecně, pak pro vás budou vhodnější účesy, které jdou lehce sepnout do culíku a nebudou vám tak při cvičení překážet. Jestli však fyzická aktivita není zrovna váš šálek kávy, pak si můžete dovolit i komplikovanější a náročnější účesy. Budete se však muset smířit s tím, že v koupelně strávíte několik minut navíc, vyžadují totiž více času na údržbu.

Péče

O účes je třeba náležitě pečovat. Používejte kvalitní produkty pro řídké vlasy a před chemií dejte přednost přírodě. Vybírejte produkty na přírodní bázi, které vaši hřívu zbytečně nezatěžují. Kromě šamponu a kondicionéru nezapomínejte ani na pečující masky a zábaly, které ji poskytnou potřebnou výživu. S přibývajícím věkem naše hříva ztrácí svou kvalitu, nejen, že šediví, ale také slábne a řídne, používejte proto i séra na růst vlasů, která pomáhají vypadávání zastavit.

Výživa

Nezapomínejte na pestrou a vyváženou stravu. Správná životospráva je totiž pro kvalitu a růst vlasů klíčová. Do vašeho jídelníčku zakomponujte hlavně bílkoviny, do sytosti si dopřejte libové maso a kvalitní mléčné výrobky. Zvyšte rovněž přísun vitamínů na vlasy, především A, E a B, dále minerálních látek a stopových prvků. Pochutnávejte si na ovoci, zelenině, luštěninách, oříškách, sójových výrobcích. Hlídejte si také dostatečný pitný režim, voda je totiž základní stavební jednotkou celého našeho těla, vlasy nevyjímaje. Tak její význam nepodceňujte a brzy se budete pyšnit hřívou jako z reklamy!