Domácí pohodlí, aneb máte dobrou pohovku?

Chvíle, kdy po práci dorazíme domů, převlékneme se do volného oblečení a pohodlně se usadíme u televize či notebooku, jsou pro mnohé z nás ty nejlepší okamžiky dne. Načerpat energii na další činnosti není žádný hřích, neváhejme tedy a pořádně se uvelebme. Ale co když sezení už není tak příjemné, jak bychom si představovali?

Nenahraditelné pohodlí

V obývacím pokoji trávíme velké množství svého volného času, a právě zde také povětšinou přijímáme návštěvy. K tomu, aby byly chvíle strávené v této místnosti dostatečně kvalitní, je potřeba zvážit pořízení vyhovující pohovky. Jen těžko se dá nazvat odpočinkem hodina, kdy padesát minut hledáme polohu, v jaké nás nebudou bolet záda či tlačit pozadí. Bohužel ani gauče nejsou nerozbitné, a je tedy marné se snažit za každou cenu si starou sedačku ponechat. Zbavme se nevyhovujícího nábytku stejně tak, jako se zbavujeme roztrhaného oblečení, a pořiďme nový gauč, na němž si skutečně odpočineme.

Dostatek místa pro rodinu i návštěvy

Při nákupu nového posezení do obýváku bychom mezi rozhodující parametry měli kromě vzhledu zahrnout i množství osob, jež budeme hostit. Pokud například víme, že nám doma čas od času přespávají přátelé, ale nemáme pro ně zvláštní lůžko, jsou ideální rozkládací pohovky. Tyto nemusí zabrat nijak rozsáhlé místo, avšak jednoduchým pohybem se z nich stane zcela dostačující náhrada postele. Výhodou je i úložný prostor, kterým jsou povětšinou vybaveny.

Máme-li početnou rodinu, anebo velkou skupinu přátel, kteří se u nás objevují, je samozřejmostí rohová pohovka. Ta poskytne dostatek míst k sezení i pro opravdu velké skupiny, aniž bychom se museli mačkat. Navíc existuje téměř nekonečné množství materiálů, barev a vzorů, je proto snadné udělat právě ze sedačky středobod svého obýváku, ze kterého nikdo nebude moci spustit oči!