3 tipy, jak zatočit s kašlem

Časům, kdy kašel trval maximálně týden, již odzvonilo. V dnešní době se jej lidé snaží zbavit i dlouhé týdny. O tom, kolik času bude léčení trvat, ovšem vždy rozhoduje příčina.

1. Psychosomatika je mocná

Psychická příčina způsobuje fyzické příznaky. Pacientů, kteří jsou toho důkazem, neustále přibývá. A není tomu jinak ani v případě ORL ordinací zaměřených na léčbu ušních, nosních a krčních chorob. Pokud lékař nenajde zjevnou příčinu v podobě infekce či zánětu horních cest dýchacích, je třeba se zamyslet.

Suchý kašel mívají často ti, kteří v myšlenkách kritizují někoho ze svého okolí. Alergický kašel zase může vzniknout ve spojitosti s odmítáním něčeho nepříjemného. Pokud kašlou děti, žádají tak o pozornost rodičů.

2. Suchý kašel dusí

Sucho v krku, pocit lechtajícího chloupku a neustálé nucení kašlat. Suchý kašel může být projevem virózy, chřipky, bronchitidy, ale i astmatu, laryngitidy, černého kašle či zápalu plic. U čtyř posledních jmenovaných musí zasáhnout lékař. V ostatních případech si můžeme zkusit pomoci sami. Když už nezabírají přírodní prostředky, není žádnou ostudou nebo slabostí zvolit preparáty z lékárny. Naopak. Mnohdy zaberou opravdu rychle. Až na 6 hodin dokáže ulevit Meddex Vicks sirup na kašel (https://www.vicks.cz/cs-cz/pripravky-vicks/leky-na-kasel/sirup-na-suchy-kasel-vicks-meddex). Milovníci přírody jistě ocení, že v něm najdou také med.

3. Zahleněná rána

Kdo zažil vlhký kašel, moc dobře ví, jak nepříjemná jsou rána s ním. Přes noc se v plicích nahromadí hlen, který po probuzení musí z těla ven. A tak nemocný chrchlá, dokud se mu alespoň na chvíli neuleví. Poté se začnou hleny hromadit znovu. A koloběh pokračuje. Na místě jsou léky podporující vykašlávání nebo ty, které ředí hleny. Velmi rychle v těchto případech účinkuje lék na kašel (https://www.vicks.cz/cs-cz/pripravky-vicks/leky-na-kasel) Medexpecto Vicks s medem a zázvorem. Díky speciální technologii ulpívá na sliznici dýchacích cest a zklidňuje podrážděný krk.