Kam na rodinný výlet s dětmi? Vyzkoušejte zábavní park

Jaro a léto jsou ideálním obdobím, kdy se dá o víkendech vyrážet na rodinné výlety spolu s vašimi dětmi. Není dobré, když děcka ve volném čase jen tak sedí u počítačů a televizí, případně se bezcílně toulají po okolí vašeho bydliště. Je třeba jim dopřát zábavu, která může být zároveň i poučením, díky němuž v dospělosti budou moudřejší. Ale kam na výlet s dětmi, pokud s nimi chcete prožít skutečně zajímavé a netradiční chvilky?

Zábavní parky pro děti lákají od jara do podzimu

V tuzemsku v posledních letech vyrostla celá řada zábavních parků, kde jsou pro děti nejrůznějšího věku pořádané tématicky orientované hry se spoustou záživných atrakcí. Klasickým příkladem budiž oblíbený zábavní park pro děti, který se nachází na rozhraní Jihočeského kraje a Vysočiny. Zážitkový areál skřítka Fábuly, jak zní jeho název, najdete v obci Kamenice nad Lipou v okrese Pelhřimov. V roce 2018 bude otevřený již od začátku května. Až do léta přitom za nižší vstupné, než tomu bývá v hlavní letní sezoně.

Park Fábula přichází s tématickými atrakcemi i IQ parkem

Zážitkový areál Fábula je skvělým místem, kde si užije pěkný víkendový den doslova celá rodina. Jsou zde atrakce pro nejmenší děti od věku 2 let, ale na své si zde přijdou i starší děcka a dospělí, kteří je doprovází.

Moderní zábavní park se vyznačuje tím, že není jen kumulací obyčejných dětských atrakcí, které lze spatřit běžně ve městech. Přidává k tomu mnohem více. Tak například zmíněný areál skřítka Fábuly dětem nabízí možnost vyzkoušet si IQ park. V něm najdou spoustu zajímavých expozicí, ale také například mohou projít bludištěm, v němž plní nejrůznější vědomostní úkoly a hádanky. Nechybí ani oblíbené hlavolamy. Děcka se tak nejen zabaví, ale zároveň rozvíjejí své logické myšlení a inteligenci. Kromě IQ parku ale Fábula pravidelně připravuje i různé tématické hry, mezi něž se řadí třeba „Útěk ze žaláře“ apod.

V širokém okolí parku najdete spoustu zábavy na celou rodinnou dovolenou

Rodinný víkend v podobném duchu se nemusí omezit jen a pouze na atrakce ve zmíněném areálu. Ten se totiž nachází ve velmi atraktivní lokalitě, kde máte možnost navštívit různé památky a zajímavá místa. Pokud se na výlet vydáte autem, lze si zajet třeba do nedalekého Jindřichova Hradce. Problém ale nebudete mít ani v okamžiku, kdy auto necháte doma. Do samotného Jindřichova Hradce totiž vede známá úzkokolejná trať, na které jezdí historické vlaky. I tento zážitek může být pro vás a vaše děcka nezapomenutelným a jedinečným zážitkem.

V okolí se pak nachází známá soustava jihočeských rybníků. Navštívit můžete také Třeboň, což je bašta rybářů, ale také místo, kudy prochází řada turistických tras a cyklostezek pro lidi, kteří mají rádi aktivní styl využití volného času. Ti z vás, kteří doma mají již trochu odrostlejší děti, mohou výlet do zábavního parku spojit s vodáckým putováním po řece Vltavě, případně Lužnici či Otavě. A nijak daleko to není ani do Českých Budějovic, jihočeské metropole, která nabízí možnost návštěvy celé řady kulturních a historických památek. Vyžití v širokém okolí zábavního parku Fábula zkrátka najdete nejen na jediný den, ale klidně na celý týden, třeba i v rámci vaší letní dovolené. A pokud se budete dopravovat na jednotlivá místa vlastním vozem, pak vám zcela jistě přijdou vhod tipy na hry pro děti do auta. Díky nim se děcka během cest zabaví a nebudou zbytečně zlobit.

Sezona v pohádkové říši skřítka Fábuly v letošním roce začíná 5. května. Tak neváhejte a naplánujte si rodinný výlet za atrakcemi a zábavou. Kompletní informace lze nalézt na webových stránkách zábavního parku.