3 tipy, jak zvládnout přijímačky na VŠ

Víte, jak se důkladně připravit na přijímací zkoušky? Přinášíme vám tři tipy, s kterými vše půjde snadno. Není totiž nic horšího, než na přijímačky dorazit bez přípravy a s prázdnou hlavou.

Základem je podle většiny studujících zvládnutí požadovaných znalostí a dovedností i načtení doporučené literatury. Nespoléhejte pouze na to, co znáte ze střední, ale dejte se na kvalitní samostudium. Nevyzpytatelné jsou podle studentů často otázky na všeobecný přehled, na který je kvůli širokému záběru obtížné se připravovat.

Stanovte si priority a plánujte

Klíčovým momentem je stanovení priorit, které přijímačky jsou pro mě důležité a které méně a vytvoření plánu přípravy (kdy se budete věnovat které oblasti, kolik času si vyhradíte na procvičování, nebo kam začleníte přípravný kurz. Ideální je rozprostřít přípravu na delší časové období,  ideálně několika měsíců, nejlépe tak, aby do přijímaček zbývala rozumná rezerva.

Tip: Stejně jako stovky spokojených studentů můžete i vy využít možnosti vypracování bakalářské práce, nebo vypracování diplomové práce na zakázku. Rozhodnutím nechat práci na odbornících se zbavíte stresu a naopak získáte množství času, který můžete věnovat něčemu jinému.

Důležitá je disciplína

I když je to s prodlužujícími se dny těžší, zorganizujte si čas tak, abyste alespoň chvíli každý den věnovali poctivé přípravě. Platí to pro studující i pracující. Příprava na vysokou školu je dlouhodobý proces. Pokud se začnete učit tři dny před termínem, nejspíš všechno potřebné do hlavy nenacpete.

Prozkoumejte stránky školy

Začněte tím, že důkladně nastudujete webové stránky školy, na kterou se hlásíte. Všechny vysoké školy webové stránky mají a většina z nich zde také publikuje přijímací testy z minulých let, tam najdete ty nejdůležitější informace. Zjistíte, jak jsou přijímačky postavené, jak asi vypadají otázky a na co byste se měli při přípravě zaměřit.

Desatero před zkouškou na VŠ

  1. Počítejte s dostatečnou časovou rezervou a včas začněte.
  2. Zvažte místo v přípravném kurzu.
  3. Připravujte se pravidelně a vypracujte si studijní plán.
  4. Jako první řešte látku, které rozumíte nejméně.
  5. Na stránkách školy zjistěte všechny potřebné informace.
  6. Zajímejte se o termíny dnů otevřených dveří
  7. Navštivte veletrhy vzdělávání.
  8. Přihlášky podejte včas.
  9. Ráno před samotnou zkouškou už se učením nezatěžujte.
  10. Podklady, oblečení i vše potřebné si pečlivě nachystejte již den před zkouškou.