6 rad, jak zvládnout jarní úklid v pohodě a bez stresu

Nechce se vám do jarního úklidu? Máme pro vás 6 tipů a rad, které vás 100% namotivují začít s ním hned teď! Pomůže rozložení úkolů, relaxace a odměny.

  1. Nevnímejte jarní úklid jako nutné zlo

Není to povinnost, kterou musíte udělat. Jarní úklid je příležitost, jak se zbavit starých a nepotřebných věcí a přivítat jaro v čistém a voňavém bytě. Čím poctivěji ho letos uděláte, tím půjde příští rok snáz. Budete toho totiž mít méně na uklízení.

  1. Rozplánujte si činnosti

Pokud přijdete v pátek večer z práce, začnete uklízet a nezastavíte se až do neděle, je jasné, že vás představa jarního úklidu neláká. Proto je lepší činnosti rozdělit na menší úkoly a každý den splnit alespoň tři.

housewife with vacuum cleaner in a room

  1. Spolu s úklidem domu pečujte i o sebe

Důkladný jarní úklid se netýká jen domu, ale i těla. K seznamu úkolů na každý den si proto připište i to, co uděláte pro sebe. Může to být třeba peeling, sauna nebo zeleninové smoothie místo večeře.

  1. Zbavte se nepotřebných věcí

A myslíme tím opravdu. Žádné odkládání na půdu nebo do sklepa. Haraburdí bez milosti vyhoďte, nepotřebné věci prodejte na aukčních serverech nebo darujte blízkým. Udělejte také revizi šatníku. Uvidíte, kolik najednou budete mít doma místa.

Young pretty blonde choosing what to put on

  1. Naplánujte nákupy

Při úklidu nejspíš zjistíte, co všechno vám doma chybí. Věci si sepište a začněte vybírat nové. Můžete se tak těšit na to, že budete mít konečně novou pánev nebo povlečení. Kupte ale jen to, co opravdu potřebujete – jinak budete zase hromadit.

TIP: Pokud jste ve stresu, vyzkoušejte doplněk stravy Vervain S.O.S Spray Organic

  1. Relaxujte

Po úklidu si rozhodně zasloužíte odměnu a relaxaci. Ideální kombinací obojího je infrasauna. Infračervené záření má uklidňující účinky a zklidňuje namožené svaly. Když vás tedy bude po úklidu “bolet celý člověk”, dopřejte si 30 minut v infrasauně a bude vám zase skvěle.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pro tyto příležitosti je vhodná domácí infrasauna. Kvalitní infrazářiče se roztopí ihned, takže jen co odložíte prachovku, stisknete knoflík a už můžete relaxovat. Abyste si mohli infrasaunu pořídit, stačí, když během jarního úklidu uvolníte alespoň 1 m2 poblíž zásuvky.

Infrasauny do bytu, ale i finské sauny, vyrábí český výrobce SaunaSystem. Vyberte si z široké nabídky dřevěných i prosklených modelů a užívejte si blahodárné účinky infračervených paprsků v pohodlí domova.