Výběr prstenů v několika jednoduchých krocích

Zásnubní prsten by měl zdobit ruku ženy až do dne její svatby, a jelikož ho vybírá pro svou vyvolenou muž, je pouze na něm, co vybere. Vybírá dle toho, o čemž míní, že je vkus jeho partnerky. Jenže snubní prsteny už jsou daleko složitějším oříškem, protože jej musí vybírat muž i žena a musí si vždy uvědomit, že tento prsten bude nedílnou součástí jejich života, protože jej budou nosit na levém prsteníčku pěkně dlouhou dobu, některé páry dokonce celý život.

Foto Jakub Nahodil | www.jakubnahodil.cz

Tak jak tedy vybrat ten správný? A podle jakých kritérií? Většinou partnerům zbývá do svatby dost času, když jsou prsten vybírat, proto by se měli předtím vždy domluvit, jaké jsou jejich představy.

Nejdříve by si měli vybrat materiál, ze kterého bude kroužek vyroben. Někomu přijde vhodné stříbro, ale svatební klasikou i nadále zůstává zlato, které může mít několik provedení. Jelikož ale většina budoucích manželů preferují barvu stříbrnou až bílou, bývají velmi populární snubní prsteny z bílého zlata. Tento druh zlata je velmi elegantní volbou.

luxusní snubní prsteny

Pokud jsou druh kovu a barva vybrány, nastává chvíle pro drahé kameny, které mohou být do prstenu zasazeny a ještě více ozdobit ruce novomanželů. Většinou si ale kámen nechává zasadit pouze žena a možností má více než dost. Rozhodnout se může mezi zirkony, diamantem, či jakýmikoliv jinými drahokamy.

Dalším aspektem je také šířka samotných prstenů. Každý by si měl volit dle toho, co mu vyhovuje nejvíce, není totiž předepsaná žádná vhodná šířka pro snubní prsteny. Poté už se jen stačí rozhodnout, zda prsten nějak zvláštně doplnit. Mnoho párů si na vnitřní straně nechává vyrýt text, který často nějakým způsobem symbolizuje jejich společnou lásku. Tímto rozhodnutím výběr může skončit a už zbývá prstýnky jen objednat a těšit se na svatbu a společný budoucí život po ní.