Abyste usínala i vstávala s úsměvem na rtech…

bed-945881_1280

Spánek je extrémně důležitá součást našeho bytí. Během něj má náš organismus jedinou šanci se uklidnit a současně připravit dostatek energie na další den. O výběru postelového roštu i matrace už bylo řečeno mnohé. Velmi často ale lidé tápou ve výběru prostěradla a povlečení. Je to i váš případ? Máte vybráno správně?

Který materiál se nejlépe hodí k vám?

U prostěradla i povlečení je důležitý výběr materiálu. Nabízí se hned několik provedení. Stále oblíbená je bavlna, která odvádí pot a je prodyšná, popularitu má také krepové povlečení. Jeho výhodou je, že se nemusí žehlit. V popředí zájmu musí být i materiálové provedení prostěradla. Nejoblíbenější jsou tzv. jersey prostěradla, která jsou vyrobena z kvalitní bavlny a jejich přidanou hodnotou je barevná stálost. Jestliže máte ráda teploučko, volte froté. Tento materiál krásně zahřeje a současně odvádí vlhkost.

Každý rozměr musí perfektně sedět

Na trhu bez problémů seženete prostěradla ve standardních rozměrech 90 x 200 cm. Když máte atypickou matraci, rozhodně ho ale nekupujte! Pokud nebude odpovídat velikosti matrace, bude se shrnovat, což sníží komfort spaní. Je třeba se poohlédnout pro prostěradlech s atypickými rozměry. Kde koupit? Doporučujeme e-shop rodinnebaleni.cz, ve kterém nabízí:

Pohrajte si s designem

Váš pocit při usínání i vstávání ve velké míře ovlivní design povlečení, proto si s ním pohrajte. Volte barvy, které jsou vám příjemné. Vybírat lze ze stovek barevných provedení. Nebojte se kombinovat vzory. Moderní nádech bude vaše postel mít, když zvolíte geometrické obrazce. IN jsou například retro puntíky a kostky. Je důležité, aby vzhled povlečení korespondoval s barevným laděním ložnice.