Bambusové nebo bavlněné ponožky

Dámské ponožky
Dámské ponožky

Bez ponožek se neobejde nikdo z nás. Pokud není léto, potřebujeme je asi denně. Jestliže máme navíc náročnou fyzickou práci, nebo hodně sportujeme, potřebujeme každý den hned několik párů. Ponožek prostě není nikdy dost.

Ponožky vybírejte pečlivě

Vždy se vyplatí pečlivě vybírat a nakupovat jen dobrou kvalitu. Kvalitní ponožky, pánské, dětské i dámské ponožky musí zajistit komfort i pohodlí. Kvalita je také zárukou delší životnosti. Můžete si vybrat klasické šedé, tmavě modré a černé barvy, nebo třeba veselé barevné ponožky. Dětské ponožky jsou díky věčnému dětskému pobíhání na boso velmi často rychle prošoupané a na palcích mají díru. V současné době je naštěstí výběr opravdu velký a můžete si zajistit zásobu.

Kvalitní pánské ponožky k obleku
Kvalitní pánské ponožky k obleku

Bavlněné ponožky

Kvalitní 100% bavlněné ponožky jsou v provedení bez umělých vláken. Takto vyrobené pánské ponožky jsou vhodné pro všechny muže, kteří jsou nějak alergičtí na jakákoliv umělá vlákna, nebo mají třeba zdravotní problémy, jako jsou otoky nohou. Pak je možné volit také zdravotní ponožky s volnějším lemem, které zároveň dobře drží. Bavlněné ponožky mají vysokou hřejivost a jsou velmi pohodlné. V létě jsou naopak zárukou menšího zápachu a dobrého odvodu vlhkosti ven. Ponožky z bavlny jsou velice oblíbené.

Přírodní materiál o vysoké kvalitě se rozhodně vyplatí. Bavlněné pánské ponožky vydrží velmi dlouho, jsou vysoce odolné zejména proti prodření a samozřejmostí je skvělé sání potu. Bavlněné ponožky během nošení vylepší kvalitu pokožky na nohou. Vysoká prodyšnost zajistí menší pocení než v ponožkách vyrobených z umělých materiálů. Bavlněné ponožky vám zpříjemní chůzi a život. Nesvíravý lem je také vhodný zejména pro lidi s diabetickou nohou. Pánské ponožky z kvalitního bavlněného vlákna jsou po léta ověřenou klasikou.

Bambusové ponožky

Bambusové ponožky nabízejí opravdu hned několik výhod. Ta, která nad všechny opravdu vyniká, je skutečnost, že jsou bambusové ponožky antibakteriální a hypoalergenní. Ponožky z bambusu jsou proto velmi oblíbené a mají vyšší pevnost, mnohem lepší odvod vlhkosti a absorpci vlhkosti. Přirozenou vlastností onoho bambusového vlákna je zejména vysoká odolnost proti bakteriím a růstu plísní i kvasinek, které nejvíce způsobují zápach, mykózy a jiné druhy kožních onemocnění.

Na trhu již najdete i 100% bambusové ponožky. Bambusové vlákno je vlastně celulózové vlákno, které se získává a vyrábí z přírodního bambusu. Tato bambusová vlákna jsou označována jako zelená vlákna. Lze je pěstovat velmi rychle a jsou ekonomicky výhodnou tržní plodinou zejména v chudších oblastech třetího světa. Bambusové ponožky jsou tak zcela přírodní a jejich pěstování přispívá ke snížení emisí skleníkových plynů.