Ovoce a hubnutí

Ovoce a hubnutí
Ovoce a hubnutí

Jak je to s ovocem při hubnutí? Ovoce při hubnutí ano, ale jen některé druhy s ohledem na jejich výživovou hodnotu a obsah cukrů. Ovoce se nedoporučuje na večer, mělo by se konzumovat v první polovině dne. Doporučené množství ovoce jsou 2-3 kusy denně. O ovocné dietě se dočtete v tomto článku.

Ovoce a hubnutí, které ovoce je povoleno?

  • ananas – fantastický pomocník při hubnutí. Patří mezi největší spalovače tuků z ovoce. Obsahuje vzácné enzymy, které prokazatelně zabraňují ukládání tuku ve vašem těle. Kromě toho je zdrojem 16 minerálů, stopových prvků a vitamínů A, B, C a E.
  • jablko – skvělý pomocník na hubnutí. Je dokázáno, že lidé, kteří pravidelně jedí dvě jablka denně, jsou štíhlejší než ti, kteří jablka nekonzumují. Jablka jsou cenným zdrojem pektinu – vlákniny, která brání tělu příliš rychle absorbovat cukry a ukládat si je tak v těle. Také zrychlují metabolismus a působí projímavě.
  • citrusy – citrony, pomeranče, grapefruity – všechny tyto druhy ovoce jsou při dietě vhodné. Obsahují hodně vody a množství vitamínu C, který aktivizuje spalování tuků. Citrusy podporují a urychlují metabolismus cukrů.
  • meloun – obsahuje množství vody, ale i živin, například draslík, který odvodňuje tělo, mangan, vitamin C. Aktivizuje hormon tyroxin, který zajišťuje v našem těle rychlé a účinné spalování přebytečných tukových zásob.
  • jahody – obsahují málo kalorií a proto jsou také vhodné při dietě. Kromě toho čistí střeva a pomáhají při odvodnění organismu. Zrychlují metabolismus a pomáhají vyplavovat z těla tuky a toxiny.
  • třešně – podporují trávení a vylučují jedovaté odpadní látky z těla. Obsahují jód, který je důležitý pro činnost štítné žlázy a v rámci toho napomáhají spalování tukových zásob.
  • NEKTARINKY – podobně jako meloun i toto ovoce příbuzné broskvi obsahuje hodně vody. V zralém stavu až 83 procent. Kromě toho, že jsou málo kalorické, obsahují draslík a vápník. (152 kj/36 kcal)
  • KIWI – vitaminová bomba. Vitamín C, kterého má kiwi požehnaně, podporuje spalování tuků. Takže i toto ovoce si můžete zařadit do diety. (207 kj/49 kcal)

Kterému ovoci se naopak při hubnutí vyhnout?

Avokádo a hubnutí

Pozor, nejkaloričtější ovoce v našem žebříčku. Obsahuje velmi málo vody oproti jiným druhům ovoce. Je to plod s vysokou nutriční a kalorickou hodnotou. Je bohaté na tuky. Tip pro vás – zkuste si ho dát místo sýra, toto ovoce je oproti sýru totiž o něco méně kalorické. (784 kj/187 kcal)

BANÁN a hubnutí

Absolutně nevhodné ovoce na hubnutí. Obsahuje totiž hodně cukru. Je doslova energetickou bombou. Dva banány mají tolik energie, že ji spálíte až po 90 minutách namáhavé činnosti. (398 kj/95 kcal)

HROZNY a hubnutí

Jelikož obsahuje hroznový cukr, je vhodné spíše pro sportovce a těžce pracující lidi. I když díky své nutriční hodnotě je energetickou bombou, patří mezi nejzdravější ovoce. (289 kj/69 kcal)

Papája a hubnutí

Sice podporuje spalování tuků, s její konzumací to nepřehánějte. Je to druhé nejkaloričtější ovoce. Papája má však hodně vitamínů, brzdí záněty a čistí střeva. (590 kj/140 kcal)

Mohlo by vás zajímat:

Dukanova dieta

Vajíčková dieta

Margitova dieta