Češi milují nakupování ve slevách

Každý rád ušetří, ovšem Češi jsou v tomhle nepřekonatelní. Základní potraviny musí koupit za tolik, za kolik momentálně v obchodě jsou, avšak další jídlo a spotřební zboží jsou schopní nakupovat výhradně ve slevách. Rádi si na něj počkají a pořídí si jej dostatečnou zásobu.

Během loňského roku Češi nakoupili ve slevách 57 % všech hlavních potravin, což je zase o kousek vyšší číslo než předloni. Nejvíce měli zájem o zlevněné bylinné likéry, rumy, mléko a kávu, dětské pleny, prací prášky, aviváže či sprchové gely.

Slevy v e-shopech jsou podobně úspěšné

Spousta Čechů je zvyklá nejen sledovat akční letáky, co přijdou poštou, ale také různé newslettery a stránky shromažďující slevové kódy. Nákupy ve slevách jsou prostě trendy i na internetu, o čemž svědčí i úspěch akcí, jako je třeba listopadový Den dopravy zdarma.

Šetří se na všem

Nejen na potravinách a spotřebním zboží se šetří, v současné době se Češi snaží především ušetřit za letní dovolenou. Vybírají si levné hotely, často pak s jejich službami nejsou spokojení. Odborníci radí číst si recenze a dobře sledovat cenové podmínky. Kolikrát se vám stane, že je v některé destinaci all inclusive pobyt levnější, než kdybyste si vezli vlastní jídlo. Platí to zejména pro Turecko či Egypt, kam snad ani nelze vláčet jídlo letadlem.

Uspořit může každý

Mnoho lidí nemá vůbec tušení o tom, že snížit výdaje lze i jinak než pomocí nákupů ve slevě. Je možné například šetřit s kreditní kartou – různé banky nabízí odměny za platby či vrací 1 – 2 % z každého placení. Na internetu lze využít zase tzv. cashback portálů, díky nimž se vám také vrátí určité procento z utracené částky. Způsobů jak šetřit a vést spořivý život je skutečně mnoho, člověk si jen musí najít to, co je pro něj vhodné. Důležité je také zvážit, kolik času ze svého života jste ochotní obětovat honbě za slevami.