Český křišťál může ozdobit i vaši domácnost

Většina Čechů se bohužel domnívá, že křišťál je určený spíše turistům jako památka na návštěvu ČR. Žijí představou cenové nedostupnosti tohoto artiklu a do českých domácností podle nich nepatří. Opak je ale pravdou, nějaký křišťálový doplněk si může dovolit snad každý.

Český křišťál je věhlasný ve světě, ovšem mnoho Čechů vůbec nenapadne si ho pořídit domů. To se snaží změnit společnost TOP CRYSTAL TRADE, která provozuje e-shop s českým čirým a barevným křišťálem. Přispějte k popularizaci křišťálu i vy a pořiďte si domů nějaký designový doplněk.

Ruční výrobu stroje neumí nahradit

Výrobní postup barevného křišťálu je tak náročný, že jej doposud nedokážou nahradit žádné stroje, vše se musí dělat ručně. Základem je čirý křišťál, z nějž barevný vzniká příměsí oxidů kovů. Ještě náročnější na výrobu je tzv. přejímaný křišťál, který se vyrábí spojením čirého s vrstvou barevného.

Sklářská hmota se roztaví, sklář z ní vyfouká čirou baňku a tu vloží do barevného trychtýře. Pak už je výrobek barevný, tvarování ale pokračuje ve formě z bukového dřeva. Následuje úprava povrchu v brusírně, kde brusiči vytváří překrásné vzory. Broušení je nejtěžším bodem, jelikož brusič přes barevnou vrstvu těžko odhaduje správnou hloubku.

Každý výrobek je jedinečný

Výrobě sice předchází návrh dekoru, ale žádné dva výrobky nikdy nejsou stejné. Díky tomu budete mít doma vždy originální barevný křišťál. Vzhledem k tomu, že výrobky prochází přísnou kontrolou kvality, se k zákazníkům dostanou jen ty nejkvalitnější. Oči specialistů jsou schopny odhalit i laickým okem neviditelné nedokonalosti.

Každý výrobek z křišťálu, ať už jde o vázu, popelník, mísu, sklenici, svícen, pohár, talíř nebo cokoliv jiného, má vysokou uměleckou hodnotu a interiéru dodá punc jedinečnosti. Chcete se podívat, jaký jedinečný doplněk by se hodil do vaší domácnosti? Vše uvidíte na www.top-crystal.cz.