Cestování do USA, tipy na zajímavá místa

 Velké jablko nebo Město andělů?

Kam se v USA vydat, pokud milujete velká města.

Máte chuť vyletět za oceán, ale stále přemýšlíte nad tím, kam přesně se vydat? Pokud uvažujete nad USA čtěte dál. Spojené státy nabízejí spoustu možností a své si tam najdou jak milovníci měst, tak milovníci přírody. Dnes přinášíme několik tipů, kam vyrazit, pokud chcete okusit příchuť velkoměsta a vychutnat si jeho nezaměnitelnou atmosféru. Před tím, než vyrazíte, nezapomeňte, že do USA je potřeba vyřídit cestovní registraci ESTA a také cestovní pojištění.

New York City

Hlavní město státu New York je neznámější a asi i turisticky nejvyhledávanější město USA. Najdete zde všechny často skloňované památky a užijete si atmosféru, kterou nemá žádné jiné město na světě. Kam rozhodně musíte vyrazit?

Socha svobody na Liberty Island

Socha svobody (Statue of Liberty), nejznámější symbol Ameriky, leží na ostrově Liberty Island kousek od New Yorku. Měří i s podstavcem 93 metrů a v rukou drží pochodeň (symbol pokroku) a Deklaraci nezávislosti. Zhotovil ji sochař Frédéric Auguste Bartholdi a Gustav Eiffel v roce 1886. Od roku 1984 je Socha svobody zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Empire State Building

Empire State Building je jeden z nejznámějších mrakodrapů v New Yorku a zároveň jeden ze symbolů města. V budově ve stylu Art Deco se 103 poschodími jsou primárně kanceláře, na jejím vrcholu pak populární vyhlídka na Manhattan.

OneWorld Trade Center

Budova OneWorld Trade Centre stojí na místě dvojčat zborcených během teroristických útoků z 11. září 2001. Je to nejvyšší budova v New Yorku a na západní polokouli. Zájemci v ní mohou navštívit vyhlídkovou plošinu umístěnou v 382 metrech nebo nedaleký památník a muzeum 11. září.

Metropolitan Museum of Art

Metropolitní muzeum je něco pro milovníky umění. Leží na východním okraji Central Parku u Páté Avenue a ve sbírce má přes dva miliony kusů umění včetně nejslavnějších obrazů Van Gogha.

Central Park

Nejznámější park v NYC. Nachází se mezi manhattanskými mrakodrapy s rozlohou 3,41km2. Jedná se o jeden z největších městských parků na světě.

Times Square

Nejznámější turistická destinace, rozsáhlá křižovatka mezi Broadwayí a sedmou avenue. Sídlí zde řada firem, jako je Reuters či MTV. Times Square je známé především kvůli velkému množství světelných reklam, které se rychle mění na obrovských obrazovkách.

Los Angels  

LA je nejlidnatější místo Kalifornie. Celá metropolitní oblast patří mezi největší v celých Spojených státech. Mezi nejznámější místa v Los Angels patří Santa Monica, Long Beach, Beverly Hills a West Hollywood. Na západním okraji města leží Tichý oceán. LA je známé také svým televizním a filmovým průmyslem, a to nejen v Hollywoodu. Na televizní štáby a někdy i na celebrity zde narazíte na každém rohu. Že vstupujete na natáčecí „plac“ poznáte podle velké cedule s dlouhým textem, jenž vás informuje o skutečnosti, že produkci dáváte svolení s využitím vaší osoby v rámci pořadu.

Atrakce, které jsou v LA zdarma: Hollywoodský chodník slávy (Hollywood Walk of Fame), nápis Hollywood, Universal Studios Hollywood, zúčastnění na natáčení filmu, seriálu, TV show, pláže Venice Beach a Santa Monica.

Před cestou nezapomeňte zkontrolovat, že s sebou máte pas, vyřízená potřebná povolení k výjezdu a pobytu v USA, cestovní pojištění, letenky a hlavně cestovatelského ducha a chuť podívat se do neznáma.