Co byste měli zvážit při výběru sprchového koutu?

Ne každý nutně potřebuje vanu, je spousta lidí, kteří upřednostňují sprchování. Sprcha je podle nich rychlejší, a navíc hygieničtější – ve vaně se totiž koupete ve své vlastní špíně. S příchodem masážních boxů může být i sprcha pohodlná. A pokud si sem pořídíte nějakou židličku, vyrovná se sprchový kout vaně už téměř ve všem.

Prvním úkolem ke zvážení je, zda si postavíte pouze zídku, která oddělí prostor na sprchování, a vydláždíte podlahu, nebo si koupíte celý box. Sprchové boxy jsou určitě schůdnějším řešením do bytu, ale i v prostorné koupelně rodinného domu vám zajistí pořádek. Do boxu se zavřete a mokro z něj neunikne, pokud tedy dobře těsní.

Sprchovou vaničku byste si pořídit měli

I v případě, že se vám více než sprchový box líbí minimalistická nika, byste neměli zapomenout na vaničku a sprchové dveře. Vanička zabrání tečení vody všude po dlažbě v koupelně, dveře taktéž. Je to praktičtější než mít odtok přímo na dlažbě a stát při sprchování na zemi. Plastové vaničky jsou navíc teplejší na nohy, nemáte-li vyhřívanou podlahu. Mnoho lidí v dnešní době upřednostňuje spíš nízké varianty, ale v hluboké vaničce lze vykoupat děti, pro rodiny jsou tedy vhodnější.

Dbejte na správné dveře

Obzvlášť v bytech jsou velmi praktické sprchové boxy s posuvnými dveřmi. Ušetří prostor, kromě toho se vám nestane, abyste otevřeli dveře a všechna voda z nich stekla na zem. Bojujete-li s místem, raději si pořiďte větší vaničku a posuvné dveře, jelikož pro pohodlné sprchování je potřeba rozměr sprchového koutu aspoň 80 × 80 cm. Pantovými dveřmi byste zbytečně plýtvali místem.

Kompromisem může být zástěna k vaně

Na závěr je potřeba zmínit ještě jednu věc. Jestli se doma nemůžete rozhodnout mezi vanou a sprchou, zvažte možnost vanové zástěny. Díky ní si užijete jak relaxaci v horké vaně, tak rychlou sprchu pod tekoucí vodou a všichni budou spokojení.