Psí výživu nesmíme zanedbávat stejně jako tu svoji

Ať už máte doma štěně, březí fenu, dospělého aktivního psa nebo dokonce psího seniora, měli byste věnovat velkou pozornost složení stravy právě pro jeho konkrétní kategorii, stav organismu a věk. Stejně jako u lidí je třeba i u zvířat myslet na specifické potřeby, což se pochopitelně týká také plnohodnotné stravy.

Pohyb a výživa menších a obézních psů

Pes si zaslouží dostatek pohybu, který bude odpovídat jeho rase, velikosti, dispozicím a věku. Pokud máte menšího psa, není třeba mu dopřávat několikakilometrové dávky běhu jako u psa atleta, jenž pohyb ve zvýšené míře vyžaduje, ba dokonce potřebuje. Jestliže váš pes má dokonce nadváhu, je potřeba mu upravit míru pohybu tak, aby se zbytečně nezatěžovaly klouby. A přiměřeně k aktivitě se upravují i dávky potravy. Pro obézní psy existují dietní granule a speciální pamlsky stejně jako pro psy malých plemen.

Krmivo pro psy aktivních, loveckých a hlídacích plemen

Naopak aktivní psi, hlídači, lovečtí psi a obecně výkonní pejsci vyžadují pravidelné pohybové aktivity. Kokršpaněl, jezevčík, bígl, setr a ohař mají svoje speciality v podobě honů, cvičení v lese, atd., a k tomu jsou přizpůsobeny jejich krmné dávky. Rovněž takzvaná bojová plemena, jež se vyznačují silnou muskulaturou, se vyžívají v pohybových aktivitách, rádi běhají, tahají pneumatiky, skáčou, mohou běhat vedle bicyklu i chodit na dlouhé túry. Pro staffordy, pitbuly, ale i hlídací psy, jako jsou němečtí ovčáci, knírači a teriéři, je uzpůsobena skladba krmiv pro velké psy.

Výživa pro psí seniory, březí feny a štěňata

Myslí se ovšem i na psy – seniory. Nezáleží na rase psa, všichni psi ve věku od osmi let si zaslouží konkrétní stravu s odlehčeným množstvím výživových látek. Nezřídka se jim dodává i kloubní výživa Alavis. Ojedinělými kategoriemi, jež si vyžadují speciální krmivo pro psy, jsou štěňata a březí, respektive kojící feny. Krmivo Brit je obohaceno o důležité vitaminy, minerály a stopové prvky, jež jsou nezbytné pro zdravý vývin orgánů, kostí a mozkových funkcí.