I ve sprchovém koutě se dá relaxovat

Mnoho lidí nedá dopustit na horkou koupel, nicméně existuje i druhá skupina, která upřednostňuje rychlou sprchu pod proudem tekoucí vody. Domníváte se, že ve sprše si nikdy nejde užít takový odpočinek jako v horké vaně? Z omylu vás vyvedou masážní boxy.

Sprchové boxy si našly své místo v mnohých domácnostech, obzvlášť v bytových koupelnách, kde není příliš místa na vanu nebo velkou niku. Kdo touží po větším luxusu, tomu lépe poslouží masážní sprchový box.

Co všechno masážní box umí?

Trysky jsou zabudované vertikálně, a tak dokážou masírovat celé tělo ve stoje i při sednutí na sedátko. Mají-li sprchové masážní boxy také střechu, bývají vybavené tzv. tropickým deštěm – horní talířovou sprchou, která jen podpoří relaxační zážitek. Možné je i masírování nohou.

Kromě masážních trysek bývá často zabudované rovněž rádio, případně připojení k telefonu. Sklopné sedátko, zrcadlo, elektronické ovládání nebo zajímavé osvětlení jsou u dražších modelů taktéž standardem. A když mluvíme o ceně, je nutno dodat, že se masážní boxy vyrábí v obrovském množství různých variant a v širokém cenovém rozpětí – zhruba od 8 000 Kč do 50 000 Kč.

Masážní box se vejde i do vaší koupelny

Výběr je široký rovněž co se týče rozměrů. Uvádí se, že pro pohodlné vysprchování se je potřeba box o rozměrech aspoň 80 × 80 cm, ale čím větším, tím samozřejmě lepší. Místo můžete uspořit tím, že zvolíte vhodné sprchové dveře, tedy ty posuvné nebo shrnovací.

Při výběru dbejte i na typ vaničky. V poslední době je poptávka především po boxech s nízkou vaničkou, ovšem třeba pro rodiny s dětmi se hodí vyšší typy. V nich se totiž dají docela pohodlně vykoupat děti.

Co ve sprchovém koutu ještě hodně oceníte, je aspoň malá polička, na niž si během sprchy odložíte sprchový gel, šampon či jiné potřeby.

Dál už je výběr čistě jen na vás. Hraje se i na design, přičemž v současné době vládne minimalismus, elegantní kombinace černé a bílé.