V ČR můžete navštívit ZOO světové úrovně

Jste příznivcem fauny a chybí vám v zimních měsících dostatek přírody? Máme pro vás tip na výlet do super ZOO v Protivíně, kde se dozvíte spoustu zajímavých informací o krokodýlech. Poznáte zde živočichy, kteří obývali naši planetu před miliony let a dozvíte se více nejen o jejich životě, ale také o krocích, které jsou podnikány k jejich záchraně.

Již před několika lety vznikla v ČR pro příznivce fauny unikátní ZOO, která se věnuje především chovu a ochraně krokodýlů. Cílem ZOO, za jejímž vznikem stojí chovatel krokodýlů a současný majitel, pan Miroslav Procházka, je seznámit širokou veřejnost se všemi 23 recentními druhy krokodýlů a vytvořit těmto zvířatům ideální podmínky k rozmnožování.

Světový úspěch

Krokodýlí ZOO v Protivíně se navíc daří plnit stanovené cíle. Bylo zde již odchováno mnoho ohrožených druhů krokodýlů. V květnu roku 2017 dokonce ZOO slavila světový úspěch. Podařil se zde totiž odchov kriticky ohrožených gaviálů indických, a to jako v první ZOO na světě mimo tropické pásmo. Vylíhlo se zde celkem 14 malých gaviálů. Tento úspěch se podařil po 6 letech práce s těmito zvířaty.

Světová rarita

V Protivíně můžete také spatřit světovou raritu, a to bílou samici gaviála sundského. Jedná se o jediného bílého zástupce tohoto druhu na světě. Gaviálka, kterou můžete spatřit v protivínské ZOO, má také krásné jméno – Afrodita.

Akce pro školy

Krokodýlí ZOO v Protivíně vytvořila také zajímavý program pro školy s názvem Cesta do pravěku aneb Pravěká ZOO. V rámci expozice si studenti a žáci mohou prohlédnout méně známá zvířata jako jsou například kostnaté ryby nebo ježura novoguinejská. Návštěvníky velmi oblíbené jsou líhně a expozice mláďat.

Krokodýlí ZOO v Protivíně je oblíbeným cílem rodin s dětmi, jednotlivců, párů i škol. Více informací naleznete na webu krokodylizoo.cz.