Jak na zařízení jídelny?

Vybavit vkusně jídelnu není jen tak. Chce to mít dobrou ruku při výběru zařízení. Říkáte si, že vaše jídelna je už stará a mohla by se obměnit? Příbuzní při návštěvě poznamenají, že je to tu hezké, jak se to vůbec nemění? Nejde tak úplně o kompliment, znamená to, že máte nemoderní nábytek a nejdete s dobou. Co s tím udělat? Pojďme se podívat na odpověď.

Kouzlo jídelních setů

Dobré židle se stolem jsou naprostý základ. Než se vrhnete do výběru nejhezčího designu, nezapomeňte se zamyslet nad tím, jak velký jídelní set potřebujete. Nabízeno je většinou několik variant, základní jsou 2+1, 4+1 a 6+1. Stolek pouze se dvěma židlemi je opravdu jen pro pár, který už bude mít problém posadit ke stolu jakoukoli návštěvu. Lepší tedy je si vybrat stůl se čtyřmi, pro rodinu s dětmi s šesti židlemi.

Co se k vám nejvíce hodí? Skleněný či dřevěný set? Dřevo je jistota, sklo se snadněji poškrábe, ale může vypadat elegantněji. Rozhodněte se nad tím, zda se k vám více hodí tmavá nebo světlá barva, a začněte vybírat. Velmi zajímavou variantou jsou i ratanové sety, ty se ovšem nehodí do každé jídelny. Posledním parametrem je, zda bude stůl kulatý či hranatý. Výhody jsou jasné. Kulatý je více přátelský, lidé jsou si blíž, ovšem na obdélníkový se toho o mnoho víc vejde.

Výběr kuchyňské linky

Pokud zrovna nebydlíte na zámku, pravděpodobně máte v jídelně zároveň kuchyni. A v ní je nejdominantnější prvek kuchyňská linka. Opět se nejdříve zaměřte na funkčnost a až následně na vzhled. Linka musí být prostorná pro vaření a do každé skříňky se musíte bez problému dostat. Někdo preferuje bílou barvu dřeva, někdo naopak jeho přirozené odstíny. Vybrat si není snadné a záleží také na velikosti, prostoru a ceně.

Vyberte si!

Chcete se podívat na hezké jídelní sety, ratanová křesla nebo na jiný nábytek? Potom navštivte stránku www.atan.cz a z ní si vyberte zařízení do jídelny, které se vám líbí nejvíce.