Jak na snížení výdajů za energie v zimě? Informujte se jednoduše online

Už se těšíte na zimu? V domácnosti je toto období většinou spjaté s poměrně vysokými výdaji za energie. Že jste minule vše svěřila vašemu muži a poté se zhrozila při platbě? Pak už nenechejte vůbec nic náhodě a soustřeďte se na to, jakým způsobem lze ušetřit! Ať už vás něco napadá, nebo ne, stoprocentně se vyplatí využít služby E.ON Rádce, jež je aktuálně k dispozici online. Podívat se sem můžete nejen do encyklopedie. Není problém využít i služeb energetických poradců. Vznesete jednoduše dotaz a počkáte si na odpověď. Podívejme se tedy, v jakých oblastech vám může tento energetický poradce podat potřebné informace.

Vytápění nemusí být extrémně drahé

Asi nejvyšší položku ve výdajích tvoří ty, jež souvisí s vytápěním interiéru. Dosáhnout úspory energií přitom nemusí být až tak složité. Mezi nejčastější kroky patří například výměna kotle. Nové mají účinnost přesahující 80 %. Tím pádem je vytápění mnohem efektivnější. Stejně tak se vyplatí realizace podlahového topení. V případě klasických radiátorů nezapomínejte na termostatické hlavice, jejichž prostřednictvím se topení reguluje v souvislosti s okolní teplotou. Nepřetápějte, v místnostech by mělo být okolo 21 stupňů Celsia.

Zateplení objektu

Zima je obdobím, kdy spotřeba elektřiny standardně stoupá až o 77 %. Zajistit si úsporu elektřiny přitom můžete bez problémů již v létě, kdy zateplíte plášť objektu. Stejně tak je vhodné zateplení stropních konstrukcí, krovů a jiných míst, kudy může docházet k tepelným únikům. Máte stará okna a dveře? Pak je jasné, kde vás tlačí pata. Jejich výměnou se dostanete ke snížení výdajů za vytápění. Nevíte, jak na to? V sekci rekonstrukce a dotace na E.ON Rádci se to dozvíte.

Řešení na míru přímo pro vás

Každá domácnost je z hlediska energetické spotřeby odlišná. Potřebujete například řešit úsporu vody? Ať už je vaše situace jakákoli, energetický poradce vám nabídne řešení šité přímo na míru. Poradci vám zdarma vystaví analýzu energetické náročnosti vašeho domu nebo bytu, poradí s výměnou starého kotle nebo s podáním žádosti o dotace. Osobní schůzku s energetickými poradci si můžete sjednat v Brně a Českých Budějovicích. Pokud to máte daleko, kontaktujte je na čísle 800 733 344 nebo emailem: poradce@eon.cz.