Hračky by měly děti rozvíjet

Máte první miminko teprve chvíli a všechno je pro vás nové? Jestli jste se stačila už rozkoukat v tom, co vaše dítě potřebuje, měla byste se poohlédnout i po hračkách. Možná jste je zatím neřešila a většinu dostala darem. Teď ale přichází ta chvíle, kdy se můžete soustředit na svoje dítě a při hře rozvíjet jeho vývoj a motoriku.

Barevné a hrací

Hračky pro malé děti by měly stimulovat všechny dětské smysly. Díky výzkumům a psychologickým radám se výrobci snaží nabízet takové předměty, které dítě naučí jemné motorice, představí jim zmenšeniny dospělých předmětů a hlavně je pohladí na duši. Všechny malé děti si oblíbí jednu hračku, kterou nedají z ruky a každý večer s ní usínají. Rodičům se někdy může zdát, že si zvolily opravdu šílenou, barevnou a až děsivou hračku, ale to je právě to, co malé děti zajímá. Na druhou stranu si rády hrají s tím, co už znají. Proto tak často žebrají o postavičky z filmů, pohádek nebo seriálů. Kreslený hrdina tak nikdy nezklame.

Zábava i učení

Už v půl roce umí dítě uchopit hračku a díky tomu rozvíjet svoji logiku a kreativitu. Mezi potřeby pro miminka můžete zvolit kousátka, chrastítka nebo natahovací plyšáky, které hrajou či brní. Ocení šustivé materiály a líbivé melodie. Velkým evergreenem jsou hračky stavebnice. Skládání dřevěných nebo umělohmotných kostek, autíček až po šroubování s Malým konstruktérem nikdy nevyjde z módy. Až bude venku pršet, rádi vytáhnete deskové hry. Nemusíte hrát jenom pexeso, popřípadě skládat puzzle. Najdou se i logické hry, které dokážou potrápit mozek. Učte se slova, obrázky s Ferdou Mravencem a zahrajte si dětskou verzi Párty Alias. Pro větší lze pořídit hlavolamy pro děti. Až už jde o golfový míček v kleci nebo kovové hlavolamy. Zvědavci mohou vyzkoušet svoji trpělivost a vyndat z dřevěného trezoru bankovku.