Oživte pochmurné roční období originálními maskami

Za okny začíná přituhovat, což také znamená, že začíná sezóna plesů, masopustů a nejrůznějších svátků, k jejichž příležitosti se pořádají kostýmové party. Ať už se jedná o mikulášskou besídku, nebo převzatý Halloween, zajímavá maska si najde své uplatnění a umožní vám stát se na okamžik někým jiným.

Nechte děti, ať si hrají

Dětská fantazie dokáže divy, jaké si již mnozí z nás neumí ani představit. V povedeném karnevalovém kostýmu se vaše ratolesti doslova stanou postavou, kterou zosobňují, a zmizí vám do říše pohádek či superhrdinů. Šikovné maminky a babičky dovedou dětské karnevalové kostýmy ušít samy, pokud ale zrovna neoplýváte zkušenostmi, raději zvolte kupovaný. Doba je dnes jiná, šaty spíchnutné ze záclon, v jakých jsme jako děti chodili my, už nikoho neoslní – pokud tedy vaše dítko nejde za princeznu Koloběžku. Princezny patří mimochodem ještě pořád k těm nejoblíbenějším dětským maskám.

Masky nejsou jen pro ty nejmenší

Pokud patříte k milovníkům převleků, podzimní a zimní období vám poskytne spoustu příležitostí, jak zazářit. Kostýmové party, kde se často pořádají i soutěže o nejlepší karnevalové kostýmy pro dospělé, jsou stále více populární. Vše začíná halloweenskými večírky, které k nám byly importovány z Ameriky a výborně se uchytily – často se konají i několik týdnů kolem 31. října. Oblíbený mikulášský večer si pak žádá kostýmy pro Mikuláše, anděly a čerty, v nichž dospělí obdarovávají hodné děti. V lednu a únoru následuje období plesů, z nichž některé bývají tematické, a to vyvrcholí oslavou lidového masopustu. Tehdy si můžete v některých městech a vesnicích užít i bujarého průvodu masek. Možností je víc než dost – a komu nestačí, ten může zabrousit do kategorie sexy kostýmů a ozvláštnit vhodně zvoleným převlekem svůj partnerský život.

Aby vše sedělo

Pokud už máte s kostýmy na Masopust své zkušenosti, pravděpodobně víte, že není nic horšího, než nepadnoucí maska z nevkusně lesklých materiálů. Prodejci kostýmů z Číny a nejrůznější půjčovny však často nabízí právě tento druhořadý sortiment. Úsloví “zlaté české ručičky” zde platí do slova a do písmene, obraťte se proto na šikovné tuzemské výrobce, u nichž si můžete být jisti původem i kvalitou zboží. My můžeme doporučit společnost Lipta TDP, o jejíž zručnosti svědčí i to, že kromě kostýmů šije také oficiální taláry pro soudce, státní zástupce, školy a další instituce.