Distanční vzdělávání snadno a rychle: Co budete potřebovat?

Distanční vzdělávání se i kvůli koronaviru ze dne na den stalo trendem. Pokud chcete kvalitně vyučovat i přes internet, pak pro vás máme několik tipů.

Abyste své žáky něco neučili, nemusíte být přímo na místě. Dnešní svět nabízí neomezené možnosti, díky nimž můžete i vy vyučovat z pohodlí vašeho domova. Stačí k tomu základní vybavení, které pořídíte za pár korun.

Dobrá kamera je základ

Pro distanční vzdělávání je naprosto nezbytné dostat učitele domů přímo k žákovi. Abyste tak učinili, budete potřebovat především kameru a dobré ozvučení. V krajním případě si vystačíte i s webkamerou na vašem monitoru nebo notebooku, kvalita takovéhoto přenosu ovšem nebude příliš vysoká. Proto raději vsaďte na kvalitnější vybavení.

Pro digitální vzdělávání by měla postačit kamera nahrávající v rozlišení 1080p a s 30 snímky za sekundu. Rozlišení 1920×1080 obrazových bodů je standard, který má s největší pravděpodobností většina žáků doma. Ani na monitorech s vyšším rozlišením by ale neměly být příliš velké problémy se zobrazením. Pokud tedy kameru budete využívat správně.

Kvalitní distanční vzdělávání

Jestliže ke své práci využíváte tabuli, namiřte kameru přímo na ni. Jestli je text čitelný a dobře viditelný můžete vyzkoušet na testovacím záznamu. Detaily pak doladíte přímo s žáky. A nezapomeňte ani na kvalitní ozvučení. K záznamu relativně kvalitního zvuku postačí i mikrofony, které pořídíte za 2 – 3 tisíce korun. K dosažení nejlepšího možného zvuku bude potřeba vyřešit také akustiku.

V malé místnosti vám postačí akustická pěna, ve větší už bude řešení problému složitější. Pokud to s online výukou myslíte vážně, svěřte se raději do rukou profesionálů. Společnost AVTG obstará vše potřebné tak, aby byla digitalizace výuky rychlá a bezbolestná nejen pro vás, ale i vaše žáky. Vytvoří pro vás takové prostředí, kde budete moct snadno a rychle začít vysílat ve vysoké kvalitě.