Domácí vinotéka pro krátkodobé i dlouhodobé uschování vína

Představte si následující situaci. Přijdete po náročném pracovním dni domů, v hlavě máte spoustu myšlenek, které byste chtěla odbourat, ale nemáte náladu vyrazit do města s kamarádkou na sklenku vína. Usadíte se raději k televizi, otevřete si láhev červeného vína a budete relaxovat se svou drahou polovičkou. Pokud máte doma několik lahví, ale nemáte je kde uskladnit, je nejvyšší čas pořídit si domácí vinotéku, jako je například vinotéka DUNAVOX.

V posledních několika letech si domácí vinotéka vybudovala v domech a bytech své místo. Pravděpodobně si říkáte, že na vychlazení vína postačí lednička, ovšem potom nebude mít alkoholický nápoj ideální teplotu. Věděla jste například, že bílé víno se skladuje při teplotě od 7 do 12 °C a červené od 15 do 18 °C? Právě s touto nevědomostí vám pomůže kompresorová vinotéka.

Kompresorová vs. termočlánková domácí vinotéka

Současný trh nabízí domácí vinotéky s různými systémy chlazení. Jednoduché a nenáročné jsou termočlánkové modely, u nichž však musíte počítat s vyšší spotřebou, protože jsou neustále v provozu. Bohužel, vyznačují se i menším výkonem chlazení a hlučností. Přijatelnější variantou jsou kompresorové vinotéky, které slibují nižší spotřebu, větší výkon a minimální hlučnost. Na rozdíl od termočlánkových se sepínají pouze několikrát do hodiny.

Moderní vinotéky vypadají elegantně

Vinotéky jsou určené jak ke krátkodobému, tak i dlouhodobému uchování vína. Poslouží především v okamžiku, kdy nemáte k dispozici vlastní vinný sklípek. Postavíte si ji například v kuchyni, nebo v obýváku, protože design vinotéky je opravdu působivý. Jestliže preferujete vestavěný nábytek, nepřijdete zkrátka.

Domácí vinotéka je přizpůsobena tak, aby se do ní lahve ukládaly ve vodorovné poloze, protože potom jsou chráněny proti vibracím, zápachu a vlhkosti. Konkrétní typ byste měla zvolit podle toho, kolik druhů vína se u vás pije. V případě, že vítězí pouze bílý mok, vystačíte si s jednozónovou kinotékou. V opačném případě zvolte vícezónovou variantu, která nabídne ideální teplotu pro všechny druhy vína.