Obývací stěny nemusí být strohé

Určitě si vybavujete obývací stěny přes celý pokoj. Obrovské vitríny, v něm lapače prachu a hodiny strávené s leštěním skleněných výplní. Všude několik servisů, které dostali manželé jako svatební dar a nikdy je nevyndali ven. Ano, velkým skříním odzvonilo, ale jedna polička nestačí.

Funkčnost i estetika

Dneska se už v obchodech nenachází několikametrové obývací soupravy. Jednak to zabírá spoustu místa a také to zabijí celý prostor. Stěny nejsou modlou, které dominuje televize a jsou k ní otočená křesla i gauč. Lidé mají rádi vzdušnost, více prostoru a hlavně variabilnost. Nikdo se nechce dívat třicet let na stejný nábytek, který je dávno z módy. Moderním trendem je pořídit si něco nenápadného, lehce přestavitelného. To, co vyměňujete, jsou potom doplňky, ozdoby a další detaily, které prozáří váš pokoj a udělají z něj úplně nové místo.

Nejlepší je vybírat modulový nábytek, který se dá sestavit podle vašich potřeb a dispozic. Ale pokud máte trochu fantazii, zvládnete to i s tradičními sestavami. Základem jsou zásuvky na nezbytnosti, co nemusí být na očích, police a hodit se vám také bude uzamykatelná skříňka či zásuvka na důležité dokumenty. Někdo preferuje pouze pár poliček na knížky, jiný potřebuje obrovský počet polic.

V obýváku kraluje bílá

Když budete vybírat do svého bytu nebo rodinného domu obývací stěny, leklé bílé odstíny budou tím nejvhodnějším. Tato barva projasní pokoj, zejména když nemáte okna orientovaná na jih. S větším světlem se vám bude lépe dýchat. Někdo si tuto souvislost přímo neuvědomí, ale podvědomě to cítíte. To, že ještě před několika lety vládla obýváku černá barva, je překonané. Dejte jí sbohem stejně jako devadesátým létům. Dekory dřeva už také odsunul počátek milénia. Nyní vítězí bílá a šedá. Jestli ale chcete, nebojte se kombinací s dubem nebo bukem. Pokud vás podobné téma zajímá, najdete levné obývací stěny a sestavy na eshopu Dona-shop.cz.