Finep v Praze staví další nové byty. Rozšiřuje úspěšnou Britskou čtvrť o další etapu

Jestli vás karanténa odtrhla od hledání lepšího bydlení, nyní se do něj můžete opět pustit. K 25. květnu proběhla poslední vlna rozvolňování a realitní trh se opět pozvolna vrací k normálu. Očekávané plošné snížení cen nemovitostí sice neproběhlo, ale na druhou stranu není důvod k obavám z dalšího zdražování. Odborníci během následujících měsíců předpokládají stabilní ceny a poptávka po nových bytech navíc stále převyšuje nabídku – promeškaná příležitost tak může znamenat životní chybu. Atraktivní adresu nabízí například významný český developer Finep, který rozšiřuje úspěšný projekt Britská čtvrť v pražských Stodůlkách.

Historie Britské čtvrti sahá do roku 2007, kdy Finep zahájil první fázi výstavby. O tři roky později nabídl téměř tři stovky nových bytů situovaných do devíti moderních bytových domů. Zájemce lákal i na přítomnost dětského hřiště a vyhlídkového jezera s dřevěnou lávkou.

V následujících letech proběhla výstavba dalších čtyř etap a na Západním městě do roku 2015 vzniklo 673 nových bytů. Výjimečnou kvalitu projektu potvrzuje i zájem ze strany významných českých i nadnárodních společností, jež se ve Stodůlkách usídlily a přispěly k rozvoji nového městského centra. Nyní se v okolí zástavby nachází široké spektrum obchodů a služeb i příjemná odpočinková zóna.

Britská čtvrť se stala synonymem úspěšného projektu evropských kvalit. Rezidentům nabízí vysokou úroveň občanské vybavenosti a díky dua dopravních tepen – Jeremiášovy a Rozvadovské spojky navazující na Pražský okruh a plzeňskou dálnici D5 – také výbornou dostupnost.

Všechny byty v Praze Finep vyprodal ještě před dokončením výstavby a zvýšený zájem očekává i v souvislosti s prodejem bytových jednotek v pořadí již dvanácté etapy výstavby Britské čtvrti. Představují možnost cenově dostupného bydlení a současně jsou vnímány jako bezpečná investice.

Všechny bytové projekty v Praze včetně Britské čtvrti najdete na www.finep.cz.