Formální šaty nemusí být nepohodlné

Formální dámské šaty jsou nechvalně známé pro poměrně nepříjemný pocit z nošení, ale nemusí tomu tak vždy být. Perfektně vypadat, ale i cítit se je možné, pokud vyberete správné dámské šaty, které budou lichotit Vaší postavě, aniž by se Vás snažily umačkat. Snažte se mít záložní plán pro případ, že budou Vaše šaty mnohem méně pohodlné, než jste doufala. Udržovat sebe samu v duševní i fyzické kondici je totiž jedním z klíčů k tomu, abyste si užila formální událost.

šaty

Ujistěte se, že Vám šaty sedí

Dejte nakupování šatů čas a vyberte si takový kousek, který se Vám opravdu líbí nejen na ramínku, ale také na Vaší postavě. Nespokojujte se s kompromisy, protože v případě, kdy budete rozpačitá v otázce vzhledu Vašich šatů, bude tento nepříjemný pocit negativně ovlivňovat celou událost. Nalézt krásné šaty je v každém případě hlavním krokem k zajištění pohodlí.
Žádná z nás není dokonalá a všechny máme své nedostatky, které je ale možno šikovně maskovat. Pokud máte kratší, silnější nohy, pak nazujte boty na podpatku, které nohy opticky prodlouží a dodají jim iluzi štíhlosti. Pokud máte větší pas, vyhněte se těsnému oblečení, které právě tyto partie zvýrazňuje. Jednoduše skryjte oblasti Vašeho těla, ze kterých jste rozpačitá a naopak dejte na obdiv Vaše přednosti.
Hledejte Vaše pozitiva. Pokud máte výraznější poprsí, můžete zvolit větší výstřih. Pokud máte krásné oči, snažte se vybrat takovou barvu šatů, která jim dá vyniknout. Vybírejte dámské šaty, které sedí k Vaší pleti. Obecně lze říci, že ženám s růžovým podtextem pleti budou sedět barvy jako stříbrná, fialová, modrá, tyrkysová a růžová. Ženám se žlutým podtextem pleti pak zlatá, červená, hnědá, žlutá, oranžová nebo zelená.

Napsat komentář