Hit moderních obývacích pokojů: rohová sedací souprava

Rozkládací sedací souprava s úložným prostorem
Foto: Dona-shop.cz, rozkládací sedací souprava s úložným prostorem

Rohová sedací souprava je moderním řešením do menšího i většího obýváku. Umístit se dá do rohu místnosti i doprostřed. Kromě sedaček s jedním rohem (pravým či levým) se vyrábějí i sedací soupravy do U. Záleží na vašem vkusu a dostupném prostoru.

Proč se rohové sedačky těší tak velké oblibě?

Z designových i praktických důvodů. Především maximálně využijí dostupné místo, a to i v rohu místnosti. Oblíbenou verzí je rohová sedací souprava rozkládací, kterou během pár vteřin proměníte v pohodlné lůžko. A dalším bonusem se stane úložný prostor. Sedačka se může stát multifunkčním nábytkem a v malém bytě ji dosyta využijete.

Co se týká materiálu, provedení a barevnosti, je nabídka obrovská

Rohové sedačky zažívají velký boom, rozhodně je tedy z čeho vybírat. Některé modely jsou k dispozici jak v klasické, tak i v rohové nebo U variantě. Na e-shopu dona-shop.cz je dostupných více než 30 typů sedacích rohových souprav. Jde o moderní nábytek za dostupné peníze, zkrátka do každé domácnosti. Rozmyslet si musíme, zda chceme kůži nebo čalounění. Poté přichází velmi nelehký úkol, a to vybrat konkrétní látku. Bude-li pohovka vystavena větší zátěži, měli bychom tomu přizpůsobit i volbu materiálu a jeho barvy.

Rohová sedací souprava MIMEZO rozkládací
Foto: Dona-shop.cz, rohová sedací souprava MIMEZO rozkládací

Možná by vás ani nenapadalo, jak prostorná sedačka se vejde do vašeho obývacího pokoje

Stačí pečlivě měřit, a vybrat rohovou sedací soupravu přesně padnoucí do volného rohu. Usadíte na ni více lidí než na klasickou sedačku o podobných rozměrech. Není divu, že klasické sestavy čítající pohovku a jedno či dvě křesla jsou pomalu na ústupu. Umístěním do rohu začne najednou pokoj působit vzdušněji a prostorněji. Rohovou sedačkou můžeme ale také vytvořit předěl mezi dvěma místnostmi, nejčastěji kuchyní a obývákem nebo obývací částí a pracovnou. Není třeba hned stavět příčku, pokud nám jde spíše o předěl optický.