Účinky cibule znaly již naše prababičky

Účinky cibule jsou překvapující
Účinky cibule jsou překvapující

Když krájíte cibuli, dočkáte se spousty slziček. Rozhodně se jich nebojte! Nejsou totiž nijak škodlivé. Naopak přinášejí dle mnohých starých rčení štěstí. Mnohdy se v některých starších publikacích hovoří o tom, že jsou dokonce zdravé. Cibule je tradiční plodinou, která má místo na každé zahradě a nabízí spousty pozitivních účinků? Jakých, na to se zaměříme v následujících řádcích. Společně se přesvědčíme o tom, že je jich vcelku hodně.

Prevence srdečních onemocnění

O faktu, že onemocnění srdce a oběhové soustavy jsou dnes na běžném pořádku, není třeba nijak výrazně diskutovat. Cibule dokáže snížit hladinu cholesterolu v krvi, a to zcela přirozenou přírodní cestou. Tím pádem nedochází ani ke zvyšování tuku v krvi, což je také optimální. Zlepšení zaznamenají i buněčné membrány. Cibule je zkrátka takovým malým zázrakem, který je dosažitelný a nestojí skoro nic.

Osteoporóza jako velký strašák

Velmi nepříjemná jsou onemocnění napadající kostní aparát. Především se jedná o osteoporózu. Zapříčiněny jsou zmiňované problémy řídnutím kostí. To dokáže cibule do jisté míry zastavit a pomoct ke zvýšení hustoty kostí. Jestliže budete konzumovat cibuli, s největší pravděpodobností snížíte riziko zlomenin, protože kosti budou potřebně pevné. Výborné jsou mimo jiné také její účinky při zvýšení fungování chrupavek šlach a vaziva.

Další pozitivní účinky cibule

Z ostatních pozitivních účinků cibule bychom měli jmenovat především na fakt, že obsahuje spousty chromu snižujícího hladinu cukru v krvi a je výborná na kašel a nejrůznější záněty v těle. V některých publikacích se dokonce hoří o jejích protirakovinných účincích. V každém případě dokáže zvýšit imunitu lidského těla, což je v současné době nesmírně důležité.

Pokud se chcete dozvědět více o lidském zdraví pohybu a sportu, podívejte se online magazínu Plné zdraví.