Jak psa odnaučit štěkat? Pomocí elektronického obojku!

Trápí vás neustálé štěkání vašeho psa? Stěžují si na jeho hlučnost sousedi? Nesnesitelné vytí nebo štěkání v době, kdy nejste doma nebo hlasitý štěkot na kolemjdoucí při každé procházce, může lidem vadit více, než si myslíte. Jak nepříjemné štěkání vašeho psa eliminujete na minimum?

Štěkání je přirozeným projevem každého psa. Právě štěkotem tato zvířata vyzývají ke hře, vyjadřují radost, ale i strach a nejistotu. Pokud ale máte svého mazlíčka v domě, kde bydlí mnoho dalších rodin a on neustále štěká, máte téměř s jistotou zaděláno na problémy se sousedy. Jak tuto situaci řešit?

Hledejte příčinu

Prvním krokem k odstranění neustávajícího štěkání je vyhledání příčiny. Je možné, že se váš pes sám doma bojí, nudí se nebo teskní. Zkuste mu pobyt doma zpříjemnit zajímavými hračkami nebo mu pusťte televizi. V případě, že se u vás doma necítí v bezpečí, mohlo by pomoci vytvoření pelíšku někde v koutě, kde bude mít dostatek klidu a soukromí.

Svému psovi také dopřávejte dostatečně dlouhé procházky, a to i před vaším odchodem do práce. Hrajte si s ním, pomazlete ho a dělejte s ním zkrátka aktivity, které má rád.

Jak bojovat se štěkáním?

Když váš pes štěká pokaždé, kdy jdete ven, jednoduše řekněte „ticho“. Povel je však nutné říci bez křičení. V takovém případě by se vás mohl začít bát, a tím pádem více štěkat. Pokud vás pes poslechne a přestane štěkat, pochvalte ho a odměňte pohlazením nebo pamlskem. Zaměřte se také na odstranění příčin štěkání hračkami, procházkami, hraním atd.

Protištěkací obojky

Někdy ale ani hraní, dlouhé procházky a mazlení nepomáhají. Pak pro vás mohou být skvělým pomocníkem elektronické protištěkací obojky, které dnes využívají i zkušení kynologové. Obojky rozpoznají štěkot či vytí a upozorní na nevhodné chování zvukovým signálem. Pokud pes ve štěkání pokračuje, následuje krátký elektrostatický impulz, který ale není nebezpečný. Je pouze natolik nepříjemný, že si váš mazlíček raději další štěkání rozmyslí. Intenzita impulzu je volena na základě velikosti a temperamentu každého psa. Nikdy by se nemělo ozvat zakňučení či kvílení. To by totiž znamenalo, že je impulz příliš silný.

Obchod Výcvikové obojky

Elektronické obojky zakoupíte napříkladv obchodě Výcvikové obojky, který se nachází v Koněvově ulici v Praze 3. Zkušený personál vám poradí s výběrem nejvhodnějšího obojku pro vašeho psa včetně možnosti zapůjčení.