Jak si odpočinout, když jsme příliš unaveni?

wellness-285587_1280 (1)

Dnešní hektická doba od nás žádá plné nasazení a maximální výkon. Současně nám však zbývá dost málo času na to, abychom si skutečně odpočinuli. Ne vždy nám také zbývají síly pro aktivní odpočinek. Jsou mezi námi i jedinci, kterým únava velí si prostě lehnout a nehnout vůbec ničím, ideálně ani mozkem. Jsme-li v takovém stavu a přesto se přinutíme třeba k nějaké sportovní činnosti, může se nám udělat lépe. Můžeme si však také například přivodit zranění, jelikož unavená mysl méně ovládá koordinaci pohybů, jsme trochu zpomalení a prostě se tělu nechce. Co s tím?

Pokud si chceme pomoci, měli bychom vyhovět potřebě odpočinku. Chceme-li tělo regenerovat trochu aktivněji, využijme služby maséra. Pokud jste z Ostravy, využijte masáže Ostrava centrum. Existují mnohé druhy masáží a téměř všechny mají za cíl jedno – relaxovat tělo i mysl.

V oblibě je stále klasická relaxační masáž Ostrava, v nabídce je mnoho dalších druhů včetně nejrůznějších speciálních masáží. Možná jste už slyšeli třeba název havajská masáž Lomi lomi. Mnoho lidí dává této masáži přednost, protože se v ní snoubí hluboké uvolnění a intenzívní zážitek. Maséři si často berou tuto masáž za základ pro práci s klientem, neboť mohou vyjít vstříc momentálním potřebám.

Dobrý masér cítí, co tělo potřebuje. Rukama “vidí” do tkání a používá způsoby různých masážních technik. Věnuje se jak celému tělu, tak jednotlivým svalovým skupinám, které to zrovna více potřebují. Pro uvolnění oblasti šíje nabízí prostředky třeba tzv. protimigénová masáž, která se využívá především jako preventivní prostředek. Ať už si necháme namasírovat jakoukoli část těla, byť by to byly třeba jen ruce či nohy, vždy se budeme cítit mnohem lépe.

Nezáleží celkem na tom, zda navštívíme velké centrum nebo malou masérnu. Záleží vždy na přístupu maséra. Najdeme-li toho “svého”, můžeme si být jisti, že z masérny odejdeme odpočinutí a v dobré náladě.