Zajímavá dekorace do interiéru? Zkuste samolepky na zeď

interier-polep--1879-a

Běžné obrazy nebo tapety už nejsou příliš v kurzu. Pokud toužíte po originálním designu a stylovém interiéru, zkuste samolepky na zeď. Existuje celá řada variant, jejich aplikace je jednoduchá a výsledný dojem působí elegantně a efektně. Pozor si však dejte při jejich výběru. Jak se orientovat v nabídce a jak si pořídit tu nejlepší samolepku právě do vašeho pokoje?

Odpovídající rozměry

V první řadě je dobré si rozmyslet, jak velké místo vyčleníte pro samolepící dekorace na zeď, Od toho se následně bude odvíjet výběr velikosti samolepky přesně tak, aby dokonale zapadala do vašeho interiéru a volný prostor zaplnila tak akorát. Pokud se jedná o místo s menším prostorem, je lepší zvolit o něco menší velikost, protože se vám může stát, že se vám tam samolepka nevejde tak, jak jste plánovali.

poupe-s-kvetinami-1860-a

Do každé místnosti jiný styl

Myslete i na to, že do každé místnosti se hodí něco jiného. Pravděpodobně nebudete dávat stejnou dekoraci do kuchyně a nezvolíte stejný motiv jako u samolepky na stěnu ložnice. Celkový designový efekt je velmi důležitý a v žádném případě se nevyplatí ho podcenit. Zkuste si představit, jak bude vypadat místnost po přidání této dekorace a jestli je vybraný motiv skutečně vhodný. Při nejhorším případě je možné samolepku odlepit a koupit jinou, ale pečlivý výběr je lepší variantou.

pampeliska-1256-a

Univerzální květinové motivy

Samolepky na zeď květiny jsou krásným a poměrně univerzálním motivem. Pokud nemáte jasno v tom, co by se mohlo hodit do vašeho bytu a co by vypadalo dobře, mohou být motivy květin řešením. Samolepky na zeď pampeliška působí esteticky jak v obývacím pokoji, tak i v ložnici nebo na stěně dětského pokoje. Hodí se i jako příjemná dekorace vstupní chodby nebo jakékoliv holé stěny v místnosti, která volá po oživení.