Jak vybrat kolotoč nad postýlku pro vaše miminko?


Pokud nosíte pod srdcem miminko, pravděpodobně se připravujete i na mateřství jako takové. Během těhotenství je nezbytné nakoupit veškerou základní výbavu, jako jsou postýlka, kočárek, lůžkoviny, oblečení, pleny a podobně. Samozřejmě, nesmíme zapomenout ani na hračky, kolotoč nad postýlku a další vychytávky, které ratolest nějak zabaví.

Sice zpočátku miminko na kolotoč nad postýlku neuvidí, protože ještě nemá dokonale vyvinutý zrak, ovšem po několika týdnech si už začne všímat zavěšených hraček nad hlavou. Jak takový kolotoč vybrat? Víte, na co se zaměřit? Co všechno by měl splňovat a nabízet? Právě na takové otázky najdete odpovědi v následujících řádcích.

Kolotoč nad postýlku je nejen zábavná hračka

I když si to možná ani neuvědomujete, kolotoč představuje i edukační předmět. Stejně tak poslouží při uspávání miminka a při hraní miminko rozvíjí své smysly. Vyrobit si můžete kolotoč i sami. Stačí koupit hrací strojek a potřebné hračky, které na něj zavěsíte. Sice je to pracnější, nicméně výsledek bude podle vašich představ.

Zajímavé jsou kolotoče nad postýlku se zvukovými či světelnými efekty, jež navozují v dětském pokoji příjemnou atmosféru, a miminku se pak lépe usíná.

Další vybavení pro malé děťátko

Ve výbavě by vám neměla chybět dřevěná hrazdička pro miminko. Společně s kolotočem se jedná o první hračky, na které miminko reaguje jako první. Slouží k zavěšení hraček, které můžete průběžně měnit, aby nebyly neustále stejné. Přece jen, dříve či později by dítě jedny a ty samé hračky omrzely.

Když už jsme u těch dřevěných hraček, nesmíme zapomenout ani na dřevěné kousátko. Vyrábí se z přírodního materiálu, jenž dokonale uleví od bolavých dásní při růstu zubů. Nemusíte se ničeho bát, kousátko je zdravotně nezávadné a upravené tak, aby si vaše dítě nezadřelo nějakou třísku.