Jak získat elektronický podpis?


Moderní doba po vás v mnoha ohledech žádá inovativní přístupy. V posledních letech roste zájem o možnost využívání elektronických podpisů. Mnozí lidé však stále váhají a nevědí, jaké jim toto řešení přináší výhody, případně kde si lze tuto službu zajistit.

Proč se zajímat o elektronické podpisy?

Zásadní informací je fakt, že možnosti aplikace elektronického podpisu online neustále rostou. V první řadě je však nutné si uvědomit, nač jsou vlastně dobré a praktické. Jedná se o unikátní digitální podpis, který můžete snadno přidávat k nejrůznějším smlouvám a dalším dokumentům. Jde zároveň o důležitý nástroj při komunikaci a vyřizování záležitostí s úřady státní správy.

Velmi potřebné jsou elektronické podpisy hlavně u právnických osob, tedy podnikatelských subjektů. Uplatníte je ale bezesporu také jako běžní občané, mnohdy vám výrazně zjednoduší situaci, když se pohybujete v online prostředí. V něm klasické podpisy nejsou v řadě případů aplikovatelné.

Vždy záleží na tom, u koho si elektronický podpis necháte vytvořit. Chcete-li jej mít plně certifikovaný, musíte se obrátit na vybrané instituce. Tuto formu digitálního podpisu vám zajistí například Česká pošta. Nyní už však lze volit rovněž jiné alternativy.

Na koho se obrátit, chcete-li kvalitní elektronický podpis na dokumenty

Zajímavým řešením je nabídka od Signosoft. Jedná se o vůbec největší tuzemskou platformu k získávání elektronických podpisů online. Na trhu tato služba funguje už 10 let. Elektronický podpis, který si zde vyřídíte snadno a pohodlně, je plně kompatibilní s PC, Mac, Android a iOS. Zásadní je, že se jedná o formy digitálních podpisů, které jsou právně závazné, tudíž se rozhodně nejedná jen o nějakou náhražku, s níž byste například v rámci správy a potvrzování dokumentů neuspěli u úřadů.

Firma je ryze česká. Zatímco dříve se orientovala hlavně na velké podniky, dnes dává šanci na zisk elektronického podpisu online i menším společnostem a soukromým zákazníkům, k nimž se brzy můžete zařadit také vy. Kompletní informace najdete na webových stránkách signosoft.cz.