Koupě altánu je dobrý nápad


Zařídit si na zahradě pěkné posezení je rozhodně dobrým počinem, avšak bez střechy jeho realizace postrádá trochu smysl. Kandidátů na vhodné zastřešení je naštěstí více než dost.

Levné možnosti

Pokud chcete využívat zahradní posezení co možná nejvíce, bez střechy nad hlavou se neobejdete. Sluneční paprsky totiž mohou být otravný i v brzkých jarních měsících, nemluvě o dešťových přeháňkách.

Takováto střecha může mít celou řadu podob. Z praktického i finančního hlediska se nejvíce vyplatí koupit si party stan. Jedná se o jednoduchou, levnou a docela efektivní záležitost. Na druhou stranu nejde o nic vizuálně podmanivého, spíše naopak. Navíc vysedávat ve stanu se také úplně každému nechce.

Ještě levnější alternativou pak může být slunečník. Moderní typy dokáží fungovat i proti dešti, avšak jen ve velmi omezené míře. Před lehkou sprškou vás asi ochrání, ale dlouhotrvající déšť je i nad jejich síly.

Dražší alternativy

Komu nevadí si trochu připlatit, ten bude spíše přemýšlet nad něčím bytelnějším a dekorativnějším. V tomto směru jsou na tom asi nejlépe zahradní dřevěné altány. Nejenže chrání před nešvary počasí, ale zároveň vypadají velmi působivě.

Problém altánů spočívá hlavně v jejich velikosti. Lidé vlastnící spíše menší zahrádku si prostě něco takového nekoupí, jelikož by jim nezbylo místo na nic jiného.

V tomto ohledu jsou daleko praktičtější přístřešky na auto. Ani ty sice nejsou úplně malé, avšak dají se využít k více účelům. Mohou fungovat jako kryt nejen pro zahradní nábytek, ale také osobní vůz.

Na rozdíl od garáže nenabízí ochranu proti zlodějům, respektive vandalům. Na druhou stranu pod jejich střechou vlivem větru auta lépe, a hlavně mnohem rychleji schnou. A když máte zaparkovaný vůz na svém pozemku, je případná koroze daleko pravděpodobnější než možnost krádeže.