Jaká psí plemena jsou vhodná pro rodiny?

border-collie-1167926_1280

Rozhodnutí mít psa, ale i výběr konkrétního psího plemena jsou zodpovědné úkoly. Rozhodně je nepodceňujte. Máte-li rodinu, vyberte si takového psa, který se k ní hodí. Dejme si alespoň několik tipů.

Psí plemena vhodná pro rodiny

Budete-li vybírat psa do rodiny, zajímejte se o charakteristiku dané rasy. Pes by měl mít klidnou, hravou povahu a „nevyjet“ po dítěti, když na něj bude dorážet.
Charakteristiku plemen obvykle snadno dohledáte. Ovšem na druhou stranu je třeba si uvědomit, že jde pouze o obecnou informaci. Každý pes je individuální. Konkrétní odpovědi na otázky ohledně vhodnosti psa k rodině by vám měl dát chovatel. Ptejte se ho na povahu pejska, případně jeho rodičů, pořizujete-li si štěně.
Dobře zvažte pořízení „náročného“ psa, který vyžaduje hodně pohybu nebo specifickou péči. Budete mít na pejska tolik času? Přemýšlejte rovněž o jeho velikosti s ohledem na vaše prostorové možnosti, finanční náročnost atd.
Mezi psí plemena doporučovaná k dětem patří například kokršpaněl, bílý švýcarský ovčák, dalmatin, mops, jorkšírský teriér, jack russel teriér, jezevčík, border kolie, labradorský retrívr a našli bychom i další.

O svého psího miláčka se dobře starejte

Už jste si z psích plemen vybrali to, které se bude do vaší rodiny nejlépe hodit? Výborně. První krok máte za sebou. Asi vám nemusíme připomínat, že každý pes vyžaduje péči. K ní patří i vyvážená strava. Dbejte na to, aby psovi nechyběly žádné důležité složky.
Pokud se vám nechce neustále zkoumat, zda má pes vše, co potřebuje, krmte ho granulemi. Abyste však měli skutečně jistotu, že pes jejich prostřednictvím dostává vyváženou stravu, zaměřte se na kvalitní granule. A důležitá je samozřejmě vakcinace, dostatečné venčení, péče o srst, oči atd. To už by však bylo na jiný článek.