Jaké jsou účinky kratomu?


Kratom se získává ze stromu zvaného Mitragyna speciosa a prodává se zejména ve formě tablet a sypkého prášku jako doplněk stravy. Prvně je nezbytné zdůraznit, že má buď sedativní, nebo stimulační účinky. Záleží totiž na velikosti dávky.

Kratom při nízkých dávkách vyvolává stimulující účinky, přičemž stimulanty oživují centrální nervový systém a zvyšují energii. V případě vyšších dávek má účinky podobné opioidním látkám, takže způsobuje euforii. Spousta lidí kratom používá k samoléčbě různých stavů, včetně bolesti, deprese, problémů se spánkem a podobně. Jaké má tedy kratom účinky?

Bolest

Úleva od bolesti je nejčastějším důvodem, proč lidé kratom užívají. Předpokládá se, že mitragynin, což je jedna z hlavních účinných složek, zmírňuje bolest. Přestože se nejedná o opioidní drogu, mitragynin působí na stejné receptory v mozku jako opioidy. Bolest se výrazně zlepšuje do hodiny po požití kratomu.

Deprese

Spousta lidí užívá kratom pro zlepšení nálady. Kratom pomáhá zmírňovat depresivní stavy. Mitragynin v mozku uvolňuje serotonin podobně jako antidepresiva.

Spánek

Někteří lidé si dávají kratom na spaní, protože je účinný v boji proti nespavosti. Především lidé s depresemi mají problém se spánkem. Vzhledem k tomu, že antidepresiva na předpis často přerušují REM spánek, je vhodné obrátit se na kratom, který nic takového nezapříčiňuje.

Jak se kratom užívá?

Většinou se podává perorálně. Kratom se dá koupit i v kapslích, dokonce je na kratom automat Plzeň. Automat provozuje společnost Kratom World s pestrou nabídkou produktů. Za tento e-shop mluví jednoznačně čísla. Je více než rok na trhu a za dobu své existence si tento obchod získal důvěru tisíce spokojených zákazníků. Připraveny jsou kvalitní produkty ze srdce Indonésie. Doručení je do jednoho až dvou dnů.